Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Drama Beautiful Boy o masakru studentů na vysoké škole se do Česka zatím nechystá

Beautiful Boy, snímek Shawna Ku, své první otisky na českých kinoplátnech jen tak nezanechá. A prozatím se do české distribuce nedostal ani na DVD. Škoda! Protože jenom téma příběhu vás navnadí k jeho zhlédnutí, a jestli se podíváte na trailer, jen se utvrdíte v tom, že ten film je třeba vidět – od začátku do konce. Silný příběh s příslibem kvalitních hereckých výkonů.  

Na první pohled fungující spořádanou americkou rodinu čeká těžká životní zkouška, kterou by nikdo nepředvídal. Na vysoké, kde studuje Sam, synek od rodiny, dojde k masakru. Dvě desítky studentů mrtvých a vyděšení rodiče Bill a Kate se po obdržení téhle zprávy z médií klepou strachy. Sam jim neodpovídá na telefonáty. Netrvá dlouho a u jejich dveří se objeví policie. To, čeho se nejvíce báli, se naplnilo – Sam je mrtvý! A je toho víc. Právě jejich syn byl ten, kdo toho dne přišel do školy ozbrojen a začal nemilosrdně střílet do svých spolužáků, než zastřelil sám sebe…

Zfilmování tématu masakru na škole, ať již vysoké nebo střední, není nikterak originální. Shawn Ku není první a pravděpodobně ani poslední, kdo se mu věnoval a zřejmě ještě věnovat bude. Tenhle rok to je v podobě filmových adaptací jeden masakr za druhým. Podobným tématem se zabývala i britská režisérka Lynne Ramsay ve filmu We Need to Talk About Kevin na motivy stejnojmenné novely. Stejně tak se mu věnovalo několik dokumentaristů.

Beautiful Boy by měl být údajně jedinečný v tom, že víc než tragédii samotnou zpracovává její následky na rodinné příslušníky vraha. A když prozradím, že na druhý pohled nebylo před touhle nešťastnou událostí manželství Billa a Kate už tak úplně fungující, je jasné, že se nám tu otevírá hodně emotivní filmová performance, na jejíž závěr a rozuzlení si ale budeme muset počkat.

V rolích rodičů mladého vraha uvidíme sympatického Michaela Sheena (Královna, Twilight sága: Nový měsíc) a matku ztvárnila Maria Bello (Dějiny násilí, Manažeři). Do role syna byl zase obsazen Kyle Gallner (Red, Noční můra v Elm Street).

Beautiful Boy měl světovou premiéru už v září minulého roku. Od té doby se stačil projít sem tam po nějakém tom kinoplátně v různých koutech světa a nasbírat i pár ocenění, aby s nimi snad tedy brzy došel i k nám:

  • Cena filmových kritiků 2010 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu
  • Uvedení na filmovém festivalu ve španělském San Sebastianu (září 2010)
  • Uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu (říjen 2010)

Beautiful Boy

Drama
USA, 2010

Režie: Shawn Ku
Hrají: Michael Sheen, Maria Bello, Moon Bloodgood, Kyle Gallner, Alan Tudyk, Meat Loaf, David Lipper, Darren O’Hare, Austin Nichols

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Drama Beautiful Boy o masakru studentů na vysoké škole se do Česka zatím nechystá