Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Drahokamy, o kterých jste nevěděli, že existují i v růžových odstínech

Něžná, smyslná i nesmrtelně krásná. Taková je růžová barva, která v nás dokáže vyvolat nespočet emocí a jejíž odstín je s oblibou využíván i ve světě šperků. Pokud toužíte vlastnit klenot s růžovým drahokamem, ale nevíte, z čeho můžete vybírat, čtěte dál. Prozradíme vám, které kameny se kromě svých tradičních odstínů objevují také v růžové variaci.

Safír

Ačkoliv to možná netušíte, celosvětově oblíbený safír se nevyskytuje jen ve své temně modré. Tento drahokam můžeme ve skutečnosti spatřit i v dalších barvách, z nichž rozhodně nepřehlédneme právě růžovou. Safír růžové barvy se pyšní krásným sytým odstínem, který perfektně podtrhuje stříbrné přívěsky či náušnice. Speciální odrůdou tohoto kamene je pak padparadscha safír, který hraje nepřehlédnutelnými oranžovorůžovými odstíny.

Perlové náušnice eppi

 

Perla

Sněhově bílé a krémové perly vaší pozornosti jistě neunikly. Už jste ale měli možnost spatřit překrásnou perlu s růžovým nádechem? Tenhle jemný drahokam je opravdovou podívanou a růžový odstín ještě více podtrhuje jeho elegantní znění. Perlu proto často najdeme nejen v minimalistických špercích, ale i v honosnějších klenotech.

Topaz

Drahokam topaz patří ke kamenům, které nejčastěji spatříme v jeho modré variaci. Tzv. londýnské či švýcarské topazy mají nádherné odstíny nebes, méně známý je však topaz barvy růžové. Tento jedinečný kámen se sytým nafialovělým nádechem dokonale rozsvěcí zlaté prsteny včetně těch zásnubních.

Prsten a klenoty eppi

Diamant

Nejvyhledávanější variací diamantu je bezesporu ta čirá, drahokamový král se však vyskytuje také v dalších odstínech, mezi něž patří i růžová. Ačkoliv syté přírodní variace tohoto odstínu patří k nejvzácnějším diamantům vůbec, dnešní pokročilé techniky již dokáží i méně atraktivní kameny barevně upravit. Na trhu proto poměrně běžně seženeme i šperky s diamanty růžovými.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Drahokamy, o kterých jste nevěděli, že existují i v růžových odstínech