Menu
TOPZINE.cz
Apetit

DragonLance: Legendy. Raistlin touží po návratu temnoty

Anna Malá

Anna Malá

6. 6. 2010

Nastává čas oslav pro fanoušky ságy DragonLance. Legendy znovu ožívají v novém překladu a nové obálce.

Uplynuly již dva roky od Války kopí. Dva roky od doby, kdy byla Takhisis, královna temnot, zahnána zpět do Propasti. Raistlin Majere, pán minulého a přítomného, žije v prokleté Věži vysoké magie v Palanthasu a plánuje návrat temnoty na Krynn. Jen pár vyvolených mu v tomto hrozivém plánu může zabránit.

Prvním je Karamon, Raistlinovo dvojče, který se společně s toulavým šotkem Tasslehofem Bosonožkou vydává na cestu do města Ištar v dobách těsně před Pohromou, kde chce bojovat o Raistlinovu duši. Raistlinův plán se snaží překazit i Crysania, krásná kněžka boha Paladina, avšak ta se nechá Raistlinem natolik okouzlit, až se nakonec stává součástí jeho temných úmyslů.

DragonLance: Legendy

  • Time of the Twins (1986, č. Čas bratrství, Návrat 1996 a Fantom Print 2010)
  • War of the Twins (1986, č. Válka zatracení, Návrat 1996)
  • Test of the Twins (1986, č. Zkouška bratrství, Návrat 1996)

Tracy Hickman a Margaret Weis jsou autory slavné ságy DragonLance, která nedávno oslavila 25. výročí. A právě v ní se objevily hlavní postavy, které se chtě nechtě staly hrdiny. Literární sága slaví úspěch po celém světě a oblíbily si ji mnohé generace čtenářů.

Knihu již tradičně přeložila do češtiny Hana Vlčinská a nádhernou obálku nakreslil Matt Stawicki. Čas bratrství vychází v nejbližších dnech v nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DragonLance: Legendy. Raistlin touží po návratu temnoty