Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dovolená Maledivy 2017. Vybrali jsme 5 nejlepších luxusních resortů

Je vaším snem luxusní dovolená, strávená pozorováním podmořského života a odpočinku na pláži? Nebo byste raději rybařili či poznávali exotickou kulturu a zvyky? To vše nabízí Maledivy.

Panenské souostroví Maledivy tvoří 1196 ostrovů, z nichž jen 200 je obydlených. Maledivská republika je nejplošší a nejníže položenou zemí světa – leží více jak 2,5 km pod hladinou moře. Po dlouhé zimě je dovolená na Maledivách ideální – nejlepším měsícem pro návštěvu je duben, kdy je Indický oceán nejteplejší.

Luxusní dovolená Maledivy – 5 nejlepších resortů a hotelů

Dovolená na Maledivách je synonymem luxusní dovolené už několik let. Není divu, najdete tady vše, co potřebujete k aktivnímu odpočinku a oddychu od každodenního života. Inspirujte se naším výběrem 5 nejlepších luxusních resortů a hotelů na Maledivách.

1. Luxusní resort Maledivy Cheval Blanc Randheli

Kdo by si nepřál hned po probuzení skočit do průzračné laguny přímo z terasy? Luxusní resort Maledivy Cheval Blanc Randheli, ležící se v atolu Noonu, je jedním z nejlepších resortů Malediv. Láká na ubytování v prostorných vodních vilách přímo nad hladinou moře. Pokud toužíte po dobrodružství, vyrazte objevovat krásy oceánu na kánoi nebo loďce dhani, ze které spatříte místní obyvatele – delfíny a želvy. Pokud se chcete cítit jako praví trosečníci, využijte možnosti rybaření na ostrově.

2. Luxusní hotel Maledivy Four Seasons

Trávit svoje dny pozorováním podmořského života můžete, pokud se ubytujete v luxusním hotelu Maledivy Four Seasons. Ocitnete se uprostřed nedotčených vod atolu Baa a můžete podnikat výlety do okolí – flora je zde tvořená biosférickou rezervací zařazenou na seznam UNESCO. Cestujete ve dvou? Zvolte minimalistické a přesto okouzlující bungalovy na severní straně ostrova – romantika zaručena!

3. Velaa Private Island – český rukopis

Co mají společného hledaná spojení Luxusní dovolená Maledivy a Jiří Šmejc Maledivy? Nádherný soukromý ostrov proměněný v luxusní resort!

V roce 2013 spatřil světlo světa jedinečný butikový resort podle představ českého podnikatele Jiřího Šmejce, vystavěný podle architekta Jiřího Koláře. Stylový komplex nabízí vše pro aktivní odpočinek: lázně, golfový klub a restaurace se špičkovou gastronomií. Pojem Luxusní dovolená Maledivy tady dostává nečekaný rozměr – pokud ani na dovolené u moře nechcete vyjít z formy, vaše vila může být proměněna v privátní posilovnu.

4. Špičková gastronomie pod hladinou moře

Chystáte se na dovolenou s dětmi? Skvělou možností ubytování pro celou rodinu je Resort Conrad Maledivy. Komplex se nachází na dvou ostrovech, propojených mostem. Pro rodinnou dovolenou doporučujeme ubytování v plážových vilách na větším z ostrovů.

V okolí resortu se nachází několik luxusních restaurací s rozmanitou čerstvých mořských plodů, šťavnatých steaků i exotických specialit místní kuchyně.

Pokud ale toužíte po neopakovatelném zážitku, rezervujte si stůl v první podmořské restauraci na světě. Restaurace Ithaa leží 5 metrů pod hladinou a nachází se v proskleném válci, díky kterému můžete sledovat mořský život, zatímco si vychutnáváte pokrmy připravené špičkovými šéfkuchaři.

5. Maledivy s partou přátel či velkou rodinou

Aktivní dovolenou s množstvím vodních sportů a zábavy si užijete na ostrově Halaveli. Resort Constance Halaveli nabízí vyžití pro děti i dospělé. Program pro malé cestovatele zajistí Constance Kids Klub – děti od 4 do 11 let zde školení animátoři naučí plavat v dětském bazénu, připravit domácí zmrzlinu anebo zařídí celodenní dobrodružnou hru. Vy si zatím můžete s přáteli odskočit na kurz potápění, ukončený mezinárodním certifikátem PADI. Dobrodružná dovolená se vším všudy, co říkáte?

Maledivy – Luxusní dovolená na míru

Na většinu ostrovů se dostanete místním přeletem z mezinárodního letiště v hlavním městě Malý. O přivítání před vaším resortem se postará majordomus, který se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu.

První ráno se probudíte za zvuku vln omývajících bílou písčitou pláž – jakby ne, vždyť jste ubytovaní ve vile přímo nad mořskou hladinou. Zní vám to jako ideální prázdniny, po kterých toužíte už delší čas?

Nezapomenutelnou dovolenou na míru na Maledivách pro vás sestaví Travel designeři z cestovní kanceláře Exclusive tours. Díky 10 leté zkušenosti s pořádáním zájezdů do exotických destinací se můžete spolehnout, že vaše vysněná luxusní dovolená bude opravdovým zážitkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená Maledivy 2017. Vybrali jsme 5 nejlepších luxusních resortů