Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dovolená 2011: Co si sbalit k moři?

Anna Talašová

Anna Talašová

8. 6. 2011

Máte to štěstí, že strávíte letošní dovolenou u moře? Abyste si neuvědomila až na pláži, co všechno jste doma zapomněla, přinášíme vám praktický seznam toho, co si sbalit s sebou.

FOTO: Surfařky

Jedny plavky nestačí!, Zdroj: New Yorker

Základ jsou plavky. U moře v nich strávíte několik hodin denně, a tak vám musí dokonale padnout. Nekažte si volné dny tím, že budete neustále hlídat, kde vám co vykukuje, zařezává se a padá. Ideálně hoďte do kufru rovnou troje. Jedny noste striktně do bazénu se sladkou vodou a druhé dvoje k moři. Každý den plavkám věnujte důkladnou péči a vyperte z nich všechnu sůl a písek. Jedině tak je po návratu domů nebudete muset odložit do kategorie plavky maximálně k rybníku.

Jaké plavky jsou pro vás ty pravé?

Dlouhých trik, tunik a pohodlných šatů, které můžete přehodit přes plavky není nikdy dost. Z vlastní zkušenosti vím, že bych vždy jedny nebo dvoje navíc užila. Rychle se totiž špiní, hned budou od písku, soli a vodního melounu. Nezapomeňte proto na několik praktických svršků, které můžete měnit, jak bude potřeba.

FOTO: Oblečení a doplňky na pláž

Barevný trend vyvezte i na pláž

Stejně zabrat dostanou boty. Myslete na to, abyste s sebou měla jedny, kterých vám nebude líto. Pokud se naplní ten nejhorší scénář, boty úplně odrovnáte. Mějte proto jedny žabky nebo sandály, které můžete nosit do písku, vody a prašných oblázků. Před odjezdem je klidně vyhoďte. Posledním dobrým skutkem, který vykonají, je uvolněné místo v kufru. Třeba na suvenýry nebo nasbírané mušle.

Večerní outfity promyslete už doma

Možná se vám to zdá přehnané, ale uvidíte, kolik vám tohle plánování ušetří času a nervů. V klidu si doma projděte, co chcete nosit na večeře, romantické západy slunce a drinky na promenádě. Spočítejte si, kolik večerů vás čeká, a přesně nakombinujte jednotlivé outfity včetně doplňků. Nestyďte se si výsledek vyfotit nebo napsat. V časovém presu budete za tenhle průvodce vaší garderobou vděčná.

Plánujete akční dovolenou? Stejný postup můžete uplatnit i v případě, že chcete dokonale vypadat na výletech, které vás čekají.

FOTO: Oblečení a doplňky na pláž

Řecká kombinace

Nezapomeňte na psaníčko. Ideálně takové, které se hodí ke všemu. Večer do něj hodíte jen klíč od pokoje, peníze a můžete vyrazit. Pokud ale nejste trénovaná v nošení takhle malých kabelek bez ucha, dejte pozor, abyste ho nezapomněla hned v prvním baru.

Do kosmetické taštičky nezapomeňte zabalit balzám na rty, který se nerozteče po pár minutách na slunci. Dále pak dostatečné množství gumiček a sponek. Na dovolené se totiž z neznámých důvodů ztrácejí častěji než jindy. Za hranice se nepouštějte bez ochranného spreje na vlasy. Kvalitní přípravek, který se neoplachuje a můžete ho nanášet i na zasolené vlasy, je opravdu věc, bez které budete na dovolené trpět. Ověřeno.

FOTO: Oblečení a doplňky na pláž

Zvířecí vzory oživte výraznou barvou

Netahejte s sebou zbytečné množství časopisů. Pokud nechystáte dovolenou ve stylu Robinsona Crusoe, kupte si čtení až na místě. Aspoň se procvičíte v cizím jazyce a okouknete, jak to dělají jinde.

A nakonec si zabalte i lehký svetřík. Nepřejeme vám to, ale stát se může cokoliv.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená 2011: Co si sbalit k moři?