Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dostaň ho tam na DVD: Průvodce drogovými večírky se spoustou chlupatých stěn

Jan Novotný

Jan Novotný

26. 12. 2010

FOTO: Dostaň ho tamPři první zmínce o tom, že si spolu opět zahrají herci Jonah Hill a Russell Brand, které jsme měli možnost vidět ve snímku Kopačky z roku 2008, jsem si radostně povyskočil. Brand se totiž znovu zhostil role rockové star, až s transsexuálními pohyby a neustálým vlhčením rtů. Rocková scéna dostává pěkně na frak.

FOTO: Dostaň ho tam

Drogy? Weeeee!, Zdroj: distributor filmu

Film

Snímek Dostaň ho tam je neustále porovnáván se svým předchůdcem Kopačky. Když se na to kouknu hodně s nadhledem, dá se říct, že se jedná o volné pokračování. Jenže volné asi jako guma od tepláků. V podstatě to srovnávat nemá smysl, takže to dělat nebudu.

Aldusi Snowovi se dá jako excentrickému rockerovi opravdu uvěřit, což v kombinaci se skvěle namixovaným soundtrackem a anglickým přízvukem angličtiny posunuje prožitek filmu o obrovský kus dopředu. Nekažte si jej českým dabingem, nemá to cenu.

Aranžmá filmu – spousta drog, alkoholu a sexu – dokazuje divákům, že věnovat se hudbě na plné koule není mnohdy jednoduché (to víte, těch večírků, co musíte za noc stihnout).

 

Podrobnějsí recenzi filmu Dostaň ho tam si přečtěte zde.

Naproti tomu role Jonaha Hilla jako Aarona Greena oproti Snowovi pokulhává. Zkrátka mu hereckým výkonem úplně nestačil. I když, možná je to částečně vina nekvalitních dialogů, kterých měl Hill oproti Brandovi o poznání více. Kvůli tomu film zaujímá pozici průměrné komedie. Ztřeštěné komedie.

Co však musím zkritizovat, je místy až křečovitý pokus o vtip nebo vulgární gag. Někdy se člověk od srdce zasměje, ale také narazíte na místa, kde je vám za tvůrce vyloženě trapně. Kdyby to nezachránila chlupatá stěna v podobě hebkého koberce na zdi, zřejmě bych to bez milosti pohřbil. Něco tak komického jsem opravdu nečekal. Takže konečná otázka. Budu se na tento film chtít podívat ještě jednou? Určitě, a s bandou přátel!

DVD

Tak tady budu mít minimum výtek. Kompilace zkažených záběrů je povedená a svým způsobem i vtipná. Další věcí jsou zde komentáře autorů a herců během filmu. Jenže. Ten kdo není s angličtinou zrovna kamarád, se moc nepobaví. Jsou totiž v původním znění. Samotná skladba menu jako takového je originální a soundtrack, který ho doprovází, se vám zaručeně vryje do paměti. Co se týče volby jazyků, najdete zde originál, tedy angličtinu, dále češtinu a taky maďarštinu. A otitulkovat film můžete hned pěti jazyky. Česky, anglicky, bulharsky, řecky a maďarsky. To se hodí, no ne?

Dostaň ho tam (Get Him to the Greek)

Komedie
USA, 2010, 109 minut

Režie: Nicholas Stoller
Hrají:. Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Christina Aguilera, Pink, Dee Snider, Katy Brand, Meghan Markle aj.

Zvuk: český, anglický, maďarský (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické, maďarské, bulharské, řecké
Bonusy:
nepovedené záběry, komentář autorů a herců

Hodnocení filmu: 3***

Hodnocení DVD: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dostaň ho tam na DVD: Průvodce drogovými večírky se spoustou chlupatých stěn