Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dorren Shaffer znovu okouzlila svým zpěvem

Redakce

Redakce

14. 1. 2010

dorren-perexV pražském klubu  Lucerna Music Bar proběhl koncert, na kterém se představila samotná královna ska Dorren Shaffer z Jamajky. Už se mohlo zdát, že něco není tak, jak by mělo být. Do závěru prvního koncertu belgické skupiny Moon Invaders, se kterou nyní tato pěvecká legenda vystupuje, na pódiu chyběla.

Moon Invaders Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Moon Invaders, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Koncert začal kolem deváté hodiny večerní vystoupením pražské ska-jazzové kapely Green Smatroll. Ti se od posledního koncertu, na kterém jsem měl možnost je nejen spatřit, ale hlavně poslechnout posunuli o obrovský kus dopředu. Ke kapele se připojil nyní již bývalý trumpetista skupiny Prague Ska Conspiracy, který dal jen málokomu najevo, že s touto formací hraje teprve několik dní. Prague Ska Conspiracy se tohoto koncertu zúčastnili také, ovšem bohužel už jen jako diváci.

Hlavním tahákem večera bylo vystoupení jamajské královny ska Dorren Shaffer, která se proslavila převážně zpěvem v jamajské kapele The Skatalities. Nyní vystupuje společně s velice zajímavou belgickou skupinou Moon Invaders. Ti ovšem první koncert odehráli sami. Vystoupení mělo náboj, hrálo se převážně ska. Kdekdo si v tu chvíli však mohl pomyslet, že jim k dokonalosti něco chybí.

Moon Invaders společně s Dorren Shaffer Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Moon Invaders společně s Dorren Shaffer, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Tou pomyslnou třešničkou na dortu byla právě Dorren Shaffer. Všechna čest patří jejím belgickým kolegům, kteří tak během večera zahráli už svůj druhý koncert.  Od původního ska se sklouzávalo ke stylu rocksteady a reggae. Z nádherného hlasu, který u nás nemá obdoby čišela absolutní pohoda. Proto, aby Dorren nic nenechala náhodě, jako poslední zazpívala jednu za svých nejznámnějších, všeobecně nejlíbivější písničku Sugar sugar. Po ní a následném odchodu kapely z pódia musely bezpodmínečně zaznět ještě další dva přídavky.

Kdo zaváhal, a zmeškal tak tuto akci, bude mít snad v létě možnost náhrady. Reklam na letošní Mighty Sounds, na kterých právě Dorren už stačila sklidit obrovský úspěch, bylo po celém klubu habaděj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dorren Shaffer znovu okouzlila svým zpěvem