Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Dopřejte si stín v horkých dnech, pořiďte si venkovní rolety

Jaro je v plném proudu, léto za čas zaklepe na dveře. Asi většina z nás se těšíme na teplo a hřející slunce, ale málokdo už na přehřáté místnosti v domácnostech, které k tomu bohužel patří. Není ale důvod k panice, i doma můžete mít díky venkovním roletám skvěle.

Taky máte ještě v živé paměti z loňského léta, jak sedíte na gauči, pijete limonádu a jste rádi, že se neroztékáte? Nebo jak se v noci převalujete ze strany na stranu a nejste schopni zabrat? Nic z toho nemusíte letos už znovu absolvovat. Díky instalaci venkovních rolet si doma můžete zajistit až o 7 ℃  nižší teplotu.

Co jsou to venkovní rolety?

Venkovní rolety jsou jedním z více druhů exteriérového stínění. Největší plocha rolety je složena ze spojených lamel. Lamely jsou vyrobené z odolného hliníku a jsou vyplněné polyuretanovou pěnou. Ta jim dodává skvělé termoregulační schopnosti a vysokou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.

venkovní rolety

Kromě izolace interiéru před slunečními paprsky, které skrze lamely neprojdou až na sklo a nedojde tak k přehřívání, jsou rolety skvělé i na odhlučnění. Pokud bydlíte na rušné ulici, nebo mají sousedé neustále štěkajícího psa, rolety vám se zmírněním hluku z exteriéru znatelně pomohou.

Odraďte zloděje

Mohou posloužit také jako bezpečnostní prvek. Jednak jako ochrana oken například před mechanickým poškozením (úder do okna míčem, opření se o prosklenou plochu vitríny), tak i proti zlodějům. Rolety vám sice nezajistí 100% bezpečí, ale mohou odradit případné zloděje díky ztíženému přístupu k oknům.

venkovní rolety

Design dle vašeho výběru

Předokenní rolety si můžete vybrat v mnoha barvách, i třeba v imitaci dřeva. Velmi oblíbená barva je bílá. Pro ty, co mají rádi výraznější barvy, bude skvělá například antracitová, nebo již zmiňovaná imitace dekoru dřeva. Sladíte je tak jednoduše s okny, garážovými vraty nebo jiným okolním vybavením.

Kromě barev si vyberete také tvar krycího boxu – kulatý nebo hranatý. Ten uschovává ve staženém stavu navinuté lamely. Můžete si navíc nechat i integrovat síť proti hmyzu a mít tak vyřešené i pohodlné větrání bez otravných hmyzounů doma.

 

Ovládání rolet si můžete vybrat buď manuální za pomoci pásku se samonavíječem, nebo motorické s dálkovým ovladačem nebo vypínačem. Výhodou motorického ovládání je také možnost připojení na řídicí systém pro smartphony a počítače. Díky němu můžete ovládat nejen své rolety odkudkoliv v dosahu internetu.

Kdy a jak se rolety montují?

Venkovní rolety se vyrábí ve dvou variantách, a to s viditelným krycím boxem a zaomítací. S přiznaným boxem se montují na hotovou fasádu domu, zaomítací již v průběhu stavby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dopřejte si stín v horkých dnech, pořiďte si venkovní rolety