Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dopravní podnik Praha vyjíždí ve vánočním a přináší pestrý program

Redakce

Redakce

15. 12. 2010

Dopravní podnik Praha pro tyto sváteční dny připravuje pro širokou veřejnost zajímavé aktivity. Pražané se například budou moci projet v historické tramvaji a odnést si s sebou domů světlo z Betléma, nebo vyslechnout adventní koncert v prostorách stanice metra Muzeum.

FOTO: Vánoční ulice

Vánoční ulice, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Ve čtvrtek 16. prosince se bude konat od 15.30 do 19 hodin ve stanici metra Muzeum koncert pěveckého sboru DPP a chlapeckého sboru Bruncvík. Kolemjdoucí se tak mohou nechat překvapit repertoárem a na chvíli zapomenout na předvánoční stres.

Sobota 18. prosince proběhne ve znamení ryze historickém. Již po třiadvacáté k nám zavítá Betlémské světlo zažehnuté až v daleké Izraeli. Tento symbol Vánoc bude Prahou projíždět v historické tramvaji mezi 13 a 19 hodinou. Pražané si tak budou moci z tramvaje kroužící po Starém městě a Malé straně odnést trochu biblického světla Vánoc, a přenést tak posvátného ducha míru i k sobě domů.

Tip na vánoční dárek

Dopravní podnik Praha pro veřejnost připravil publikace, které se mohou stát inspirací na vánoční dárek pro blízké. Jedná se o knihy Fakta a legendy o pražské městské hromadné dopravě nebo Podruhé 110 výletů s Dopravním podnikem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dopravní podnik Praha vyjíždí ve vánočním a přináší pestrý program