Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dopravní podnik Praha podpoří umění v metru a autobusech

Hana Chytrá

Hana Chytrá

18. 5. 2011

Dopravní podnik Prahy zahájil spolupráci s organizátory festivalu Street For Art, který se věnuje umění ve veřejném prostoru. Umožní instalovat ve stanicích metra a autobusů zajímavé exponáty moderního umění.

FOTO: pražské metro

pražské metro, Zdroj: dpp.cz

Již 4. ročník festivalu Street For Art o veřejném prostoru se od 19. do 28. května bude odehrávat na prostranství nedaleko stanice metra Opatov na Jižním Městě, kde bude simulován tzv. ideální městský prostor. Dočasná budova bude 30 metrů dlouhá, 7 metrů široká a vysoká, pojme kavárnu a infocentrum a bude hostit divadelní představení, debaty a dílny.

Festival by měl především zdůraznit veřejný prostor jako místo pro život, které by mělo lidem poskytovat vhodné zázemí pro každodenní společenské aktivity.

„Okolí stanic MHD představuje významnou část veřejného prostoru, kterým denně projdou tisíce obyvatel metropole. Pro naši společnost je velmi důležité, aby se cestující cítili bezpečně a pohodlně nejen v našich dopravních prostředcích, ale také v bezprostřední blízkosti stanic MHD. Proto jsme se rozhodli podpořit projekt, který je zaměřen na oživení lokalit, které byly osídleny za minulého režimu a projevuje se na nich stroj času,“ uvedl Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku.

Podpora festivalu je první ochutnávkou dlouhodobého projektu DPP „Umění v metru“, který bude zaměřen na celkové oživení starších stanic MHD, které byly vybudovány za komunistického režimu. V rámci spolupráce s festivalem umožní DPP instalovat na nástupišti autobusových zastávek lavičky ENZI.

„Lavice ENZI jsme na festival přivezli jako jedinečnou ukázku naprosto jednoduchého zásahu do veřejného prostoru, který má dalekosáhlý dopad. Lavice ENZI je dnes ikonou nejen MuseumsQuartier, kde zabydluje její dvůr, ale celé Vídně,“ říká Jiří Sulženko, ředitel KC Zahrada, které festival organizuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dopravní podnik Praha podpoří umění v metru a autobusech