Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Doprava, jídlo, zábava. Kolik toho denně utratíme?

Redakce

Redakce

10. 9. 2010

Víte, kolik máte právě teď u sebe peněz v hotovosti? Přesně? A myslíte, že je to dost? Každý z nás utratí denně částku, kterou si možná ani neuvědomuje. Tvoří ji drobné položky, jež se staly součástí našeho každodenního života.

 Snídaně

Foto: Blanka Kudrnová, Topzine.cz

Snídaně je dobrý start a nejdůležitější jídlo dne, a tak by se neměla vynechat. Ať už si uvaříte ovesnou kaši, nebo ukrojíte chleba, obojí vás něco stojí. I ta nejobyčejnější snídaně vás vyjde zhruba na 20 korun.

Pokud nemáte práci či školu hned za rohem, jistě využijete služeb městské hromadné dopravy. V Praze zaplatíte za přestupní jízdenku 26 korun, což je další položka na našem seznamu denních výdajů.

V době mezi snídaní a obědem se hodí lehká svačinka, jejíž cena se pohybuje opět okolo 20 korun. Poté přichází na řadu nejvýznamnější položka dne – oběd. Jeho cena se pohybuje v závislosti na druhu zařízení, které navštívíme, jelikož každý nemá čas si doma uvařit. Můžeme se naobědvat za 60 korun, ale také třeba za několik stovek.

Díky cestě ze školy či z práce jsme opět o 26 korun lehčí, nepatříte-li ovšem mezi černé pasažéry. Mnozí z nás ještě zaskočí s přáteli do kavárny či do hospody, kde nějakou tu stovku také utratí.

Zdroj: archiv

Kdo si potrpí na teplé večeře, odečte si ze sumy, jež se ukrývá v prasátku, dalších zhruba 50 korun. A kolik je to dohromady? Pokud počítáme jen tyto základní položky, vyjde nám, že každý z nás utratí denně 250 až 300 korun. Tato částka je pouze orientační. Připočteme-li k ní návštěvu kina, víkendový nákup či dárek pro kamaráda, výdaje nám ještě povyskočí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Doprava, jídlo, zábava. Kolik toho denně utratíme?