Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Doplnění testosteronu – jaké jsou možnosti?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 11. 2023

Aplikace testosteronu není žádnou novinkou, medicína tento zákrok provádí už od třicátých let 20. století. Co muže k tomuto zákroku vede, jaké jsou možnosti a rizika, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.

Nízká hladina testosteronu je doslova civilizační chorobou, kterou v západním světě trpí už muži po čtyřicátém roku věku. Postupný pokles hladiny testosteronu je přirozený jev, ke kterému dochází od cca třicátého roku věku. Sedavý způsob života, nadměrný stres, nevyvážená strava, nedostatek odpočinku pak způsobují, že hladina testosteronu v krvi klesá rychleji, než tomu bylo v první polovině minulého století.

Problém nízké hladiny testosteronu má samozřejmě několik řešení, konkrétně:

Změna životního stylu

Dostatek fyzické aktivity, kvalitního spánku, vyvážená strava, jídelníček zaměřený na potraviny podporující produkci vlastního testosteronu, a naopak vyvarování se vysoce zpracovaným potravinám.

Doplňky stravy

Produkci vlastního testosteronu lze podpořit například užíváním kotvičníku zemního, ZMA, ženšenu, zinku, vitamínu D.

Testosteronová terapie

Pokud se nedaří zvýšit hladinu testosteronu výše uvedenými způsoby, je po konzultaci s lékařem možné podstoupit tzv. testosteronovou terapii, kdy je hladina tohoto hormonu zvýšená za pomoci testosteronových injekcí či testosteronového gelu. Terapii by měly předcházet.

  • krevní test,
  • zhodnocení aktuálního zdravotního stavu,
  • naplánování průběhu terapie.

Testosteronovou terapii lze v České republice podstoupit i na soukromých klinikách, např. Alphalabs s.r.o. v Praze, viz testosteronové injekce Alphalabs.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Doplnění testosteronu – jaké jsou možnosti?