Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dope Stars Inc. spolu s Desdemonou to roztočili v pražském Hoo Doo

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

31. 5. 2013

Praha ustála první ročník celonočního festivalu Dark Future fest, jehož headlinery byli italští fajnšmekři Dope Stars Inc. TOPZINE.cz byl u toho a vše bedlivě sledoval, takže můžeme přinést reportáž o tom, co všechno se večer 25. května v Hoo Doo dělo.

FOTO: Dope Stars Inc.

Brána do světa futuristických inovací, jak se festival prezentoval, byla otevřena o hodinu později, a to z důvodu časového posunu celého programu. Ruská kapela Tuli Linna totiž neobdržela včas svá víza, a tak bohužel nevystoupila. Koncert tak odstartoval úderem osmé večerní trapností jménem Latexjesus. Půl hodiny šikany nástrojů sama frontmanka shrnula naprosto přesně, když podotkla, že na pódiu dělají pouze bordel a po jejich produkci teprve přijde na řadu kvalitní muzika. Ačkoli je zřejmé, že tyto amatérky berou svou kapelu jako vtip, nikdo se nesmál.

Po nich přišla na řadu gothic rocková Tezaura. Zpěvačka sice neustála ve svých evidentně špatně zvolených botkách ani půlku půlhodinového setu, vynahradila to však svým ohromujícím vokálem. Tezaura předvedla profesionální show, jejíž jedinou vadou na kráse byl malý časový prostor, jehož se kapele dostalo. Rozhodně bychom uvítali, kdyby nám ze svého repertoáru mohli předvést více.

Svou návštěvou poctila Dark Future fest i polská Desdemona – v čele opět se ženským vokálem, nicméně diametrálně odlišným. Desdemona předvedla energický výstup, který naprosto strhl většinu obecenstva. Frontmanka Agnieszka Lesna je showmanka schopná získat si dav a zároveň s ním pořádně zapařit. Syntetické bubny má Desdemona naprosto perfektní, dokonale gradovaly se světelnou show a zpěvačkou, která se svým hlasem umí perfektně pracovat. Jako jedna z mála si může dovolit do mikrofonu zaječet, jelikož ví, jak a kdy to udělat tak, aby to obecenstvu netrhalo uši. Tohle představení byl opravdu výstup na světové úrovni.

Jako poslední se ukázal hudební hřeb večera – Italové Dope Stars Inc. Předvedli jako vždy, v rámci možností, profesionální show, což jim evidentně ten večer v Hoo Doo dalo více práce než jindy. Jak bude vystoupení vypadat, letmo naznačil už pohled na kytaristu La Nuita ještě před začátkem programu, který se potácel po klubu od backstage k baru a zpět a po cestě objímal (nebo se to opíral?) o kdekoho. Nicméně ostatní z kapely na tom nebyli o moc líp.

Koncert však dokázali odehrát obstojně, ačkoli se zdálo, že La Nuit občas na kytaru hraje něco trochu jiného, než by měl, alespoň byl ale koncert opatřen mimohudebním zábavním programem. Každopádně navzdory svému stavu, na nějž upozornili i pořadatelé, odehráli Dope Stars Inc. vše, co měli, a nevynechali ani svoje hitovky jako jsou Plug’N’Die, 21st Century Slave, Make a Star či It’s Today. Victor Love jen potvrdil, v jaké je formě, a odzpíval vše dokonale.

Ani tím noc ještě nekončila. Na řadu přišlo morbidní divadýlko pro silné nátury piercingového studia Hell.cz. A po této vyčerpávající produkci až do brzkých ranních hodin vyhrávali Djs TheLast (DeadDollsDisko crew) a Dark Metropolis crew.

Navzdory rozpačitému začátku, kdy bylo oznámeno, že nevystoupí Tuli Linna, srazil nás k zemi alkoholový mrak táhnoucí se z backstage, vše se k ránu vyjasnilo a večer se nakonec vydařil. Ačkoli přišlo nepříliš mnoho lidí, ti, kteří se na tuto tak trochu úchylnou akci odvážili přijít, neprohloupili a odnesli si s sebou velký zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dope Stars Inc. spolu s Desdemonou to roztočili v pražském Hoo Doo