Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dope Stars Inc. přinášejí energii z jihu

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

16. 10. 2010

FOTO: Dope Stars Inc.Akciová společnost, jejímiž cennými papíry jsou noty, trhem jeviště a akcionáři Italové. I takto metaforicky se dá popsat poměrně mladá energická skupina Dope Stars Inc. získávající si v tuzemských luzích a hájích stále větší fanouškovskou základnu.

FOT|O: Dope Stars Inc.

Dope Stars Inc., Zdroj: myspace.com

Dope Stars Inc. se se svým elektronickým cyberpunkem sice řadí mezi nejspodnější underground, ale přesto tuto skupinu může široká společnost znát z hexalogie Saw. Ke třem z těchto filmů kapela na soundtracku přispěla svými někdy speciálně upravenými skladbami (Make A Star, Getting Closer, Beatcrusher) po boku stejných hvězd stojících za povšimnutí, jako jsou například London After Midnight, ale také opravdových hvězd, ze kterých jmenujme namátkou Marilyna Mansona, Slayer či Avenged Sevenfold.

DSI jsou podivně chytlavou směsicí kybernetického futurismu, nevázanosti 70.let a skandinávské romantiky. Nejlépe  tvorbu skupiny vystihuje úryvek textu z jejich poslední desky s poetickým názvem 21st Century Slave:

Powered are our gears.
Overdriven is our core
We are the children of the 0 and 1.
Pure nuclear drive for Digital Warriors

Tento text pochází, jak sám obsah napovídá, z písně Digital Warriors. O výrazné mediální podpoře tvorby kapely či kvalitě videoklipů se bohužel téměř nedá mluvit. První a prakticky jediný regulérní klip náleží písni It’s Today rovněž z posledního alba, je však třeba podotknout, že toto video opravdu stojí za nejedno zhlédnutí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dope Stars Inc. přinášejí energii z jihu