Menu
TOPZINE.cz
Krása

Domácí pleťové masky: Víme, jak si je vyrobit z dostupných surovin

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

30. 10. 2012

Potřebujete se zbavit kruhů pod očima, černých teček nebo chcete svoji pleť jen rozjasnit? Vyzkoušejte pleťovou masku, kterou si můžete podle našeho návodu vyrobit i doma.

Nechce se vám utrácet za drahé masky, jejichž výsledek není zaručen? Potom jsou pro vás vhodné ty podomácku vyrobené a dokonce pro suroviny nemusíte daleko, stačí sáhnout do lednice nebo spižírny.

Jak připravit pleť pro aplikaci masky?

Před aplikací masky je nezbytné pleť dokonale vyčistit, jak jste běžně zvyklí. Pro lepší vstřebávání výživných látek je ideální pleť ještě prohřát a prokrvit, čehož docílíte jemnou masáží obličeje, peelingem nebo napařením pokožky nad horkou lázní.

Jak masku aplikovat?

Masku nanášejte v tenké vrstvě rovnoměrně po celém obličeji. Okolí rtů a očních partií raději vynechejte, jedná se o místa citlivá a maska by je mohla zbytečně podráždit.

Masku nechte působit přibližně 15 minut, maximálně však půl hodiny. Poté ji důkladně opláchněte, tvář jemně osušte a namažte hydratačním krémem.

Čistící a vyživující maska

Smíchejte velkou lžíci medu, ovesných vloček a bílého jogurtu do kašovité směsi. Kaši nechte asi 10 minut odstát a pak ji naneste na obličej. Kombinace ovesných vloček a jogurtu pomáhá k odstranění mastnoty z pleti, zmírňuje výskyt rozšířených pórů a dodává pokožce líbivý barevný nádech. Med pleť zjemňuje. Masku nanášejte dvakrát do týdne.

Maska na mastnou pleť

Oloupejte a na jemno nastrouhejte jablko, které smíchejte se lžičkou bílého jogurtu, medu a skořice. Směs ihned nanášejte na obličej. Tato maska má antiseptické účinky, čistí a stahuje póry, ale zároveň pleť i hydratuje.

Maska pro rozjasnění pleti

Dva bílky smíchejte se lžící medu a důkladně vyšlehejte do pěny. Směs ihned naneste na obličej a nevynechejte ani dekolt. Masku oplachujte studenou vodou.

Maska pro citlivou pleť

Vydlabejte jedno zralé avokádo a jeho dužinu rozmačkejte na kaši. Prsty ji rovnoměrně nanášejte na obličej a dekolt. Avokádo pokožku dokonale zjemní a zregeneruje.

Maska na tmavé kruhy pod očima

Pokud se chcete zbavit tmavých kruhů pod očima, potřebujete jednu bramboru a kus tenké látky. Bramboru nastrouhejte, přeceďte přes látku a vzniklou směs naneste opatrně pod oči. Jestli máte za sebou náročný den nebo večer, masku můžete aplikovat na celý obličej, dodá mu živější tón.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Domácí pleťové masky: Víme, jak si je vyrobit z dostupných surovin