Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dolce & Gabbana pánům předepisuje snížený sed i kožešinu

Petra Červená

Petra Červená

16. 8. 2011

Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Najde se snad někdo, komu tato jména nic neříkají? Už mnoho let je svět módy vnímá jako svá nejúspěšnější mláďata. Jsou respektováni, hýčkáni a rozmazlováni. A pro nás smrtelníky připravili nápaditou pánskou kolekci.

FOTO: Dolce & Gabbana pánská móda podzim zima 2011/2012

Huňatý kožich na zahřátí pro muže a tílko na kochání pro ženy, Zdroj: dolcegabbana.com

S podzimními kolekcemi návrhářů haute couture se setkáváme vždy s předstihem a hřejivou ochutnávku pánské kolekce nám Dolce & Gabbana naservírovali už na lednovém týdnu módy v Miláně. Potíž s haute couture spočívá ve vysokém stupni ztřeštěnosti a excentričnosti. Pánská móda je do značné míry omezena tím, že není prostor pro novátorské objevy, stále se míchají styly probádané, osvědčené a žádané.

Dolce & Gabbana se představuje

Bohužel se často stává, že se do shakeru přimotá až příliš velké množství stylů, z čehož pak vznikají koktejly obdivované kritikou, muži metrosexuály a módními šílenci, ale muže domácí v nich nepotkáte. I Dolce & Gabbana umí namíchat koktejl bláznivých stylů, přesto se jim daří udržet si punc elegance. Světoznámou značku založili dva italští návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana už v roce 1985.

FOTO: Dolce & Gabbana pánská móda podzim zima 2011/2012

Pyžamová party

Pod jejich rukama nevznikají jen návrhy dámských a pánských oděvů, spodního prádla, ale i doplňků, a to obligátní brýle, boty, kabelky, peněženky či hodinky. Dolce & Gabbana má v módním průmyslu výsostné postavení. Jižanský temperament spojený s rozdílným pohledem na počáteční koncepci, návrhy a detaily, dávají každé fázi rozpracované kolekce tu pravou ostrost chilli papriček.

Neznají ponorkovou nemoc

Práce ve dvou skýtá mnohá úskalí, ale Dolce a Gabbana se očividně v zásadních věcech shodnou. Jejich občas odlišně laděná kreativita se nakonec spojí a výslednou podobu jejich společného snažení posuďte sami. Oba návrháři si libují v kontrastních prvcích, které do sebe zdánlivě nezapadají. A už 31 let spolu balancují na laně, na kterém se mnohým návrhářům podaří jen pár kroků.

FOTO: Dolce & Gabbana pánská móda podzim zima 2011/2012

Dandy styl pro volné dny a oblek do tepla kanceláře

Dokonalost a preciznost zpracování je pro haute couture klíčová a Dolce a Gabbana pro módu dýchají, jsou praví nefalšovaní workoholici. Domenico Dolce se narodil 13. září 1958 v malé vesnici na Sicílii a Stefano Gabbana 14. listopadu 1962 v Benátkách. Dolce studoval módní design a Gabbana grafický design. S první pánskou kolekcí přišli v roce 1990. Tito Italové mají sice sem tam nějaká ta zaškobrtnutí i nelichotivou kritiku, ale jejich obdivovatelé jim zůstávají věrni.

Šumivé podzimní trendy

Jak si představují Dolce & Gabbana muže oblečeného pro podzimní nestálé počasí a pro dlouhou zasněženou zimu? Z barev jasně dominovala šedá, bílá, černá a červená. Pro muže dodržující dress code navrhli saka s dvouřadovým i jednořadovým zapínáním s elegantní vestou, pod pruhovanými svetry vykukovaly košile s výrazným límečkem, kabáty byly dlouhé nebo nad kolena, s kožešinou a výraznými nebo nenápadnými kapsami, ale vždy s dvouřadovým zapínáním.

FOTO: Dolce & Gabbana pánská móda podzim zima 2011/2012

Stanou se kalhoty se sníženým rozkrokem hitem letošního podzimu?

Excentriky by mohl zaujmout sytě červený oblek s potiskem zářící do dálky jako barevný kanárek. Pro pohodáře a vyznavače dandy stylu je k mání košile 2 v 1, aneb šedá kostka s bílou a šedé kalhoty se sníženým rozkrokem, doplněné o kšandy a klobouk. Efektní byly bílé košile s černým rukávem a úzkou černou kravatou přichycenou patentkou. Objevily se ale i v opačném barevném provedení, vždy však v kombinaci s kalhoty se sníženým rozkrokem.

Robustní obuv nabourávala lehce uhlazený styl pruhovaných svetrů a kalhot, nebo naopak dolaďovala celý model, jako tomu bylo u krátké červené bundy, kalhot s kšandami a bílého trika s potiskem. Hledáte-li inspiraci, ale nechcete se probírat směsicí nudy a výstřednosti, Dolce & Gabbana nezklame nikdy. A když se jim podaří si vás získat, bude to láska na celý život. I když silně povrchní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dolce & Gabbana pánům předepisuje snížený sed i kožešinu