Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dokumenty zdarma online! Jan Špáta se představuje

Redakce

Redakce

24. 3. 2010

jan_spata2Projekt Restaurované filmy Jana Špáty bodoval na nedávném udílení Českých lvů, kde získal cenu za Nejlepší audiovizuální počin roku. Od 22. března dostali diváci další možnost seznámit se s jedinečnými Špátovými dokumenty.

jan_spata01

Jan Špáta Zdroj: archív DVD kolekce

Webový portál Doc Alliance (docalliancefilms.com) nabízí od 22. března zdarma ke zhlédnutí několik Špátových snímků. V týdnu od 22. 3. do 28. 3. to bude filmový esej o Irsku z roku 1967, Země sv. Patricka. Od 29. 3. do 4. 4. bude divákům nabídnut dokument o tvorbě fotografa Jindřicha Štreita z roku 1990 Mezi světlem a tmou. Třetí snímek jménem Největší přání je z roku 1964 a jedná se o sociologickou sondu týkající se skutečných hodnot mladých lidí za socialismu. Vystaven bude od 5. 4. do 11. 4.

Klasik české kinematografie na DVD

Mezi 24. březnem a 4. dubnem bude na e-shopu janspata.cz k dostání kolekce 4 DVD Jan Špáta – 18 dokumentárních filmů klasika české kinematografie za cenu 499 Kč. Této kolekce se prodalo více než 2000 kusů a v současné době se doprodává 3. reedice. Na začátku dubna vstoupí tato DVD také na slovenský trh za účasti Špátovy manželky a dlouholeté spolupracovnice, režisérky Olgy Sommerové.

Dosud nejrozsáhlejší projekt digitalizace a restaurování filmů v Česku vznikl v koprodukci společností Verbascum a Krátký film Praha, za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dokumenty zdarma online! Jan Špáta se představuje