Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dokumenty soutěží na festivalu Finále

Redakce

Redakce

16. 4. 2010

zlaty-lednacek-1Jako každý rok se i letos festival českého filmu Finále nese v soutěžním duchu. 17. ledna byla uzávěrka pro přihlášení do soutěže dokumentárních filmů. Své štěstí zkusilo 74 snímků, do užšího výběru jich bylo vybráno 19. Který z nich si odnese Zlatého ledňáčka, hlavní cenu festivalu?

Zdroj: filmfestfinale.cz

Finále Zdroj: filmfestfinale.cz

Pro volbu tohoto šťastlivce bylatradičně sestavena speciální mezinárodní porota. Letos v ní zasednou režisérky Zuzana Piussi a Ivana Milošević, která je zároveň koordinátorem Institutu dokumentárního filmu a externí pedagožkou FAMU. Porotě bude předsedat kameraman Míra Janek.

Minulý rok cena putovala tvůrcům originálního hudebního projektu Česká RAPublika. Letos se o ni z těch známějších uchází třeba filmy Auto*Mat, Vítejte v KLDR! nebo Jak se vaří dějiny, za shlédnutí ale rozhodně stojí i jejich dalších šestnáct konkurentů.

Jak se vaří dějiny Zdroj: akosavaridejiny.cz

Jak se vaří dějiny Zdroj: akosavaridejiny.cz

Kdo s koho

Dokumenty, které se této blýskavé sošky nedočkají, ještě nemusí ztrácet naději. Mimo ni se totiž ještě bude udělovat Výroční cena AČFK a letos poprvé také Ceny Dagmar a Václava Táborských pro autory a autorky do 35 let.

Zajímá vás, jaký český dokument získá uznání poroty za rok 2010? Zkraťte si proto čekání na festivalu Finále a nenechte si ujít slavnostní zakončení 23. dubna v Plzni.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dokumenty soutěží na festivalu Finále