Dokument o Pussy Riot se představil na Sundance, HBO koupilo práva

Film o ruské punkové skupině Pussy Riot už slaví první úspěchy. Dokument měl premiéru na festivalu Sundance, kde sklidil velký úspěch, a navíc si jeho práva již koupila televizní stanice HBO.

Americká televizní společnost HBO zakoupila vysílací práva na dokumentární snímek o kontroverzní skupině Pussy Riot. Dokument s názvem Pussy Riot – Punk Prayer se prvně promítal divákům na filmovém festivalu Sundance ve vyprodaném sále. Po pozitivních ohlasech, které film vyvolal, společnost HBO nezaváhala a ihned práva zakoupila.

Režiséři a producenti filmu Mike Lerner a Maxim Pozdorovkin sami uvádí, že byli nadšeni, že mohou spolupracovat právě s HBO na uvedení tohoto důležitého příběhu do světa.

Aféra, která se strhla okolo skupiny, přitahovala nejen novináře, aktivisty a politiky, ale také světové celebrity včetně Madonny, Green Day, Red Hot Chili Peppers, Björk, Stinga a Paula McCartneyho. Všichni dívkám vyjádřili svou podporu.

Snímek Pussy Riot – A Punk Prayer představuje život všech pěti členek kapely a nahlíží do jejich soukromí s cílem zjistit, co dívky vedlo k jejich radikálnímu vystoupení.

Skupina byla obviněna z výtržnictví motivované náboženskou nesnášenlivostí a tři z nich byly odsouzeny na dva roky do vězení. Jekatěrinu Samucevičovou později soud viny zprostil, ale ostatní dvě odsouzené jsou stále ve vězení.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*