×
TOPZINE.cz

Dokument o Pussy Riot se představil na Sundance, HBO koupilo práva

FOTO: Pussy Riot
Pussy Riot Zdroj: youtube.com

Film o ruské punkové skupině Pussy Riot už slaví první úspěchy. Dokument měl premiéru na festivalu Sundance, kde sklidil velký úspěch, a navíc si jeho práva již koupila televizní stanice HBO.

video

Americká televizní společnost HBO zakoupila vysílací práva na dokumentární snímek o kontroverzní skupině Pussy Riot. Dokument s názvem Pussy Riot – Punk Prayer se prvně promítal divákům na filmovém festivalu Sundance ve vyprodaném sále. Po pozitivních ohlasech, které film vyvolal, společnost HBO nezaváhala a ihned práva zakoupila.

Režiséři a producenti filmu Mike Lerner a Maxim Pozdorovkin sami uvádí, že byli nadšeni, že mohou spolupracovat právě s HBO na uvedení tohoto důležitého příběhu do světa.

Aféra, která se strhla okolo skupiny, přitahovala nejen novináře, aktivisty a politiky, ale také světové celebrity včetně Madonny, Green Day, Red Hot Chili Peppers, Björk, Stinga a Paula McCartneyho. Všichni dívkám vyjádřili svou podporu.

Snímek Pussy Riot – A Punk Prayer představuje život všech pěti členek kapely a nahlíží do jejich soukromí s cílem zjistit, co dívky vedlo k jejich radikálnímu vystoupení.

Skupina byla obviněna z výtržnictví motivované náboženskou nesnášenlivostí a tři z nich byly odsouzeny na dva roky do vězení. Jekatěrinu Samucevičovou později soud viny zprostil, ale ostatní dvě odsouzené jsou stále ve vězení.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..