×
TOPZINE.cz

Dokument o Colours of Ostrava i koncerty poběží na podzim v televizi

FOTO: Hudební festival - atmosféra
V novém dokumentu o Colours se možná najdete i vy. Foto: Daniel Husek, TOPZINE.cz

Na nedávno skončeném festivalu Colours of Ostrava se hodně činila Česká televize. ČT byla mediálním partnerem, na festivalu měla vlastní stan pro návštěvníky a především pořídila záznamy několika koncertů a také natáčela dokument.

V novém dokumentu o Colours se možná najdete i vy. Foto: Daniel Husek, TOPZINE.cz

Česká televize natáčela vystoupení na dvou festivalových scénách. Konkrétně šlo o představení The Coolers, Lucie Šoralové a La Alma, Xindl X, The Prostitutes a Umakart. Na druhém pódiu ČT zachytila Glenna Kaisera, The Rocket Dogz, Ganstagrass, 17 Hippies a Agnostic Mountain Gospel Choir.

Všechny zaznamenané koncerty se objeví na podzim v plánovaném pořadu ČT Live. Ten bude součástí nově vznikajícího kanálu ČT Art. V padesátiminutovém programu se kromě vystoupení objeví i rozhovory se samotnými interprety.

Dokument o lidech z Colours

Na téma podpory festivalu od ČT její generální ředitel Petr Dvořák řekl : „Colours of Ostrava je hudební festival, který uznává podobné hodnoty jako Česká televize ve svém programu.“ Dále dodal: „Hudba, kterou zde můžete slyšet, je pestrá, kvalitní a nekomerční v tom dobrém slova smyslu. A to je přesně způsob, jakým chceme dělat i my program České televize, a v čem se společně s pořadateli festivalu názorově potkáváme.“

Atmosféru festivalu zachycuje také připravovaný dokument režisérky Markéty Nešlehové s názvem Moje Colours. Ten se natáčí už nějaký čas a nebude v něm chybět ani letošní ročník. Dokument bude obsahovat příběhy lidí, kteří se kolem festivalu pohybují už od začátku. Součástí dokumentu budou i někteří samotní fanoušci, již byli osloveni ČT a svoje festivalové zážitky zachytili na mobily a fotoaparáty.

Ve stanu ČT Art na letošním ročníku probíhalo několik workshopů. Ty byly zaměřeny třeba na fotografování nebo také na práci před kamerou, kde bylo fanouškům odměnou DVD s jejich vystoupením.  Vše proběhlo za účasti vedoucího redaktora kulturní redakce ČT Petra Viziny a šéfky ostravského zpravodajství Gabriely Lefendy. Stan navštívilo více než pět tisíc lidí.

YouTube Embed: No video/playlist ID has been suppliedDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..