×
TOPZINE.cz

Dokument bývalé modelky No Woman, No Cry upozorňuje na problémy těhotných žen

FOTO: Ženy jsou nuceny pobývat v hrozných podmínkáchBývalá modelka Christy Turlington Burns uvedla v sobotu na filmovém festivalu v Londýně dokument No Woman, No Cry, který je zároveň jejím debutem.

FOTO: Ženy jsou nuceny pobývat v hrozných podmínkách
No Woman, No Cry, Zdroj: youtube.com

Film No Woman, No Cry se zabývá nebezpečím, které hrozí těhotným ženám v různých částech světa. Poukazuje na mnohdy marnou snahu o nalezení kvalitní zdravotní péče. Od té doby, co Christy ukončila svou kariéru modelky, se věnuje veřejným otázkám týkajícím se lékařské péče. V současné době je provdaná za herce Edwarda Burnse, se kterým má dvě děti.

Inspirací pro natočení dokumentu byly osobní komplikace během porodu její, v současné době sedmileté dcery a cesty do rozvojových zemí v rámci Mezinárodní zdravotní organizace.

„Komplikace při porodu jsem zažila na vlastní kůži, když jsem přiváděla na svět svou dceru, a od té doby se zabývám úmrtností matek ve světě,“ sdělila bývalá modelka, která trpěla poporodním krvácením. „Dozvěděla jsem se, že stovky žen umírají každý rok z důvodů, kterým lze předcházet.“

Film oficiálně představila Sarah Brownová, manželka bývalého ministerského předsedy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..