×
TOPZINE.cz

Dokonalé iluze zmačkané látky: Tahle zátiší jsou vyřezána ze dřeva

FOTO: drevo

Zmačkaná draperie volně splývající přes rozsypané karty. Na první pohled obvyklé zátiší; tohle je ovšem vyřezané ze dřeva. Tom Eckert ukazuje svoje řezbářské mistrovství na sérii dokonalých iluzí.

Zní to téměř neuvěřitelně, ale všechny tyto předměty, vyhlížející jako kusy nařasené látky, levitující kniha nebo dámské lodičky, jsou ve skutečnosti vyrobeny ze dřeva. Americký umělec Tom Eckert si dává na propracovanosti svých skulptur doopravdy záležet a vytváří tak omamné iluze, které snadno přelstí i váš zrak.

„Už když jsem byl malý, často mě pobavilo, když se něco zdálo úplně jinak, než to ve skutečnosti bylo. Dodnes si pamatuju, jak jsem v dětství občas podlehl nějakému zrcadlovému klamu, a zůstalo to se mnou už napořád,“ říká Tom o motivech svojí práce. „Optické klamy jsou tak teď základem všeho, co dělám.“

Tom Eckert ke své práci nejraději využívá lipové dřevo, jež se podle jeho slov vyřezává nejsnáze. Lze na něj navíc i dobře malovat, což je rovněž součástí Tomovy výtvarnické práce. Skulptury jak sprejuje, tak také barví pomocí štětce. Dosahuje tak neobyčejně realistických výsledků, které již byly vystaveny na více než 150 místech po celém světě.

 

 Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..