Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Does It Offend You, Yeah? Letos vystoupí na Rock for People 2010

Redakce

Redakce

24. 5. 2010

!Speciál!Jak vznikl tenhle podivný název, napadne většinu, kdo se o britských Does It Offend You, Yeah? doslechne. Když kluci vytvořili první reprezentativní kousky, chtěli se s nimi předvést na Myspace. Ale pod jakým jménem? Což takhle první slovo, které padne v televizi po zapnutí? Zrovna běžel seriál Kancl, kde Ricky Gervais prohlašoval Does it offend you, yeah? My drinking? A to byl počátek velkolepého projektu.

Does It Offend You, Yeah?, Zdroj: lasfm.com

Začátek kariéry Does It Offend You, Yeah? odstartoval v květnu 2006 v britském městě Reading. K zakládajícímu duu Jamesi Rushentinovi (vokály, kytara) a Danu Coopovi (synťák) se přidal na bicí hrající Rob Bloomfield a roku 2008 vydali úspěšnou první desku You Have No Idea What You’re Getting Yourself Into. Žádná debata o tom, že tihle kluci si libují v neobvyklých krkolomných názvech. Otravuje vás to, yeah?

Does It Offend You, Yeah? vystoupí v létě na festivalu Rock for People (3. až 6. července). Vstupenky jsou v prodeji za 1 620 korun zde.

Elektro slaví úspěchy

A že jejich electronický rock nezůstal bez ohlasu, se projevilo. Ovšem ne v prodejnosti CD, podle které se v dnešní době nedá moc orientovat, ale například tím, že na populárním serveru last.fm se stali 9. nejposlouchanější kapelou roku 2008 a též se dostali na list nejlepší alternativní hudby roku 2008 na iTunes v USA.

Does It Offend You, Yeah?, Zdroj: lastfm.com

V Čechách zahrají na festivalu Rock for People 2010

Později se rozšířili ještě o basovou kytaru, které se ujal Chloe Duveaux. Kytaru škrtil Matty Derham.

V plné sestavě je uvidíme na letošním Rock for People, kde (doufejme) předvedou divokou show, na kterou jsou jejich fanoušci zvyklí a která často končí skoky do publika či rozbíjením nástrojů. Přirovnáváni jsou například k elektronickým Daft Punk, Justice či Digitalism.

Kámoši z oboru

V Hradci se též setkají s The Prodigy, patřícími do podobné škatulky. A ne náhodou si jsou tito umělci velmi blízcí. Hlavní zpěvák James Rushent se podílel na produkci alba Invaders Must Die a jejich velkého hitu Omen.

Letos se můžeme těšit na novou desku Don’t Say We Didn’t Warn You, ze které nám snad odprezentují ukázky v červenci v areálu hradeckého letiště.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Does It Offend You, Yeah? Letos vystoupí na Rock for People 2010