Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zlín hostí folkmetalové kapely Eluveitie a Korpiklaani

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

12. 10. 2010

Veselý folkmetal se v našich končinách, ačkoli k němu zdánlivě nemáme v zemi plné továren žádný vztah, těší stále větší oblibě ze strany fanoušků. Stejně tak se Česká republika řadí mezi oblíbená místa folkmetalových skupin. Korpiklaani zde už byli tolikrát, že se málokterý článek, týkající se jejich koncertu, neobejde bez poznámky, naznačující, že je naše zemička jejich druhým domovem.

Eluveitie promo foto 2010, Zdroj: myspace.com

Eluveitie promo foto 2010, Zdroj: myspace.com

A právě Korpiklaani minulý rok vydali novou desku s názvem Karkelo. To, v jakém duchu se deska nese, napovídá hned název titulní skladby: Vodka. Zkrátka stále stejně veselí, zarostlí a rozdovádění muzikanti z Finska, kteří mají rádi život.

Na podporu své osmé řadové desky uspořádali po skončení amerického nové evropské turné, které na svých stránkách mile komentují: „Po turné v cizině jsme se rozhodli, že je asi čas pro další evropské turné. Přece jen nechceme zanedbat naše obrovské evropské publikum a naše přátele“ Na koncertní šňůru vyrazili s dalším zvučným jménem pohanského metalu – s kapelou Eluveitie.

Korpiklaani, Zdroj: korpiklaani.com

Korpiklaani, Zdroj: korpiklaani.com

Co do členů početná Eluveitie má na svědomí za dobu svého sedmiletého působení na folkmetalové scéně již čtyři alba, přičemž poslední, z roku 2010, nese ponurý název Everything remains (as it never was). Ale na koncertě se samozřejmě můžete těšit i na písně z jejich prvotiny Spirit, z alba Slania a předposledního, optickým klamem zdobeného,  Evocation I: The Arcane Dominion.

Pochopitelně ve Zlíně nebudou chybět ani irské dudy, flétna, mandolína, housle, flašinet a dobrá nálada, která ke koncertům Eluveitie, stejně jako ke Korpiklaani, neodmyslitelně patří.

I ženy mají ve folkmetalu své místo

Dámy a pánové, to není zdaleka vše. Jako host tohoto folkmetalového večírku se představí projekt ženské části Eluveitie s názvem Godnr.Universe!. Dle mého názoru by mohlo být uskupení Godnr.Universe! dokonalou třešničkou na pomyslném hudebním dortu tohoto večera. Chladné experimentální tóny s tlumeným ženským vokálem na úvod dokonale kontrastují s drsnějšími a dravějšími tóny skladeb Eluveitie a Korpiklaani.

Na tyto tři mistry svého oboru se můžete těšit již 17.října, kdy svou divokou hudbou rozburácejí stěny svého oblíbeného klubu Masters of Rock Café ve Zlíně.

Vstupenky můžete koupit on-line zde

Pokud holdujete tomuto stylu hudby, nenechte si tuto událost ujít. Je to ta pravá příležitost pro oproštění se alespoň na chvilku od svazujícího městského stylu života.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zlín hostí folkmetalové kapely Eluveitie a Korpiklaani