Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dobrodružná cesta přes Baker St. 24 až do pekelného La Solitaire

Eva Mácová

Eva Mácová

27. 4. 2010

Toho dne získal pojem palačinky úplně nový rozměr. Vlastně se to poslední dobou stává docela často. Ne vždy v dobrém významu.

La Solitaire, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

La Solitaire, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Ale abych to vzala od začátku. Pršelo. Navzdory předpovědi počasí. A já měla hlad. Už kvůli dešti sešlo z návštěvy vzdálenější restaurace, a špionské duo tak bylo nuceno shánět jiné útočistě. Jak jinak, díky internetu byla ještě nějaká esa v rukávu, ale na první pohled snadný úkol zabral několik desítek minut a skončil úplně jinak, než by si kdo představoval.

Jak Sherlock Holmes zmátl Dr. Watsona

Restaurace Baker Street 24 je na síti prezentována jako příjemná nekuřácká restaurace na Pekařské ulici číslo 24. Výborně: ideální poloha, pro nekuřáky něco jako Vánoce a navíc ten symbolicky mnohoznačný název! Geniální!

Ovšem nadšeným turistům opadne úsměv z tváře poměrně brzy. A to tehdy, když jim milá paní servírka přinese dvě misky s horkou polévkou. Bez objednání. Následují nechápavé pohledy a trochu zvláštní diskuse na téma jídelní lístek.

Baker St.24 na Pekařské ulici, Zdroj: archiv restaurace

Baker St. 24 na Pekařské ulici, Zdroj: archiv restaurace

Záhada má však triviální řešení! Příjemná nekuřácká základna je něco jako meníčková jídelna. Ano, je to možné! Nemají zde jídelní lístek! Pouze výběr z menu a samozřejmě nějaké to pití.

Tato skutečnost je sice výhodná pro oběduchtivé spoluobčany, ale jako alternativa kavárenského posezení zřejmě neobstojí. Nicméně už kvůli vstřícnému personálu je Baker St. 24 více než doporučeníhodná!

Baker St. 24

ADRESA:
Pekařská 24
Brno-Staré Brno
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-Pá 11-14:30
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano (Nekuřácká restaurace)
HODNOCENÍ:
Jídlo: ?* Obsluha: 5**** Atmosféra: 4****

Vítejte v pekle!

Zhruba takový nápis by mohl zdobit vstup do sklepních prostor kavárny a baru La Solitaire na Kozí ulici. Kontrast mezi přízemím za prosklenou výlohou a místností topící se ve tmě o patro níž je neuvěřitelný. Nejlépe by to vystihoval asi výraz šmajchlkabinet, vždyť k čemu jinému vybízí naprostá tma sem tam prořízlá čajovou svíčkou a pohodlná křesílka?

Na druhou stranu pro netopýry a upíry je právě tohle naprosto ideální skrýš! No dobře, nebudu přehánět – cítí se tam dobře každý, kdo žije především v noci. Není vidět nepovedený make-up, kruhy pod očima ani nepadnoucí oblečení.

La Solitaire kavárna a bar, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

La Solitaire kavárna a bar, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Obsluha neokouzlí ani neurazí. Za nedomyšlený ovšem považuji rudý jídelní lístek s černým písmem. Schválně si zkuste číst i černé na bílém při čajové svíčce, natož tohle.

A konečně se dostávám k těm palačinkám. Nemůžu stoprocentně tvrdit, že veškerá příprava zdejších pokrmů spadá do kategorie rozmrazit a pocukrovat, ale moc bych za to nedala. Prazvláštní chemická chuť však způsobuje nevídané zážitky, a dokonce je možná i návyková! (Týká se to i čokoládového dortíku, jenž je vlastně muffin s tekutou náplní.)

Jaké z toho všeho plyne ponaučení? Nedejte na informace z internetu! A po předchozích zkušenostech si prvně zajděte na meníčko na Baker St. 24 a potom se uvelebte u kafíčka v temnotě La Solitaire.

La Solitaire

ADRESA:
Kozí 12
Brno-Centrum
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-Pá 8-24
So-Ne 10-24
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ne (resp. neviděna)
HODNOCENí:
Jídlo: 3*** Obsluha: 3*** Atmosféra: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dobrodružná cesta přes Baker St. 24 až do pekelného La Solitaire