Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Dobře zvolená kreditní karta zpříjemní vaši finanční situaci

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

22. 8. 2018

Začali jste se poohlížet po nové kreditní kartě? Chcete, aby vaše karta dokázala plnit několik funkcí zároveň, byla zcela bezpečná i napomáhala vaší finanční situaci dobře nastavenými podmínkami? Chcete, aby vám karta otevřela i dveře k výhodnější možnosti půjčky či úvěru? Podívejte se s námi na aktuální možnosti na trhu, rozhodnete se pak vy sami.

Co od karty chcete?

V dnešní době nároky uživatelů velmi rostou a je to tak jen v pořádku, neboť právě jejich tlak dá do pohybu konkurenční síly na trhu finančních produktů a poskytovatelé budou usilovat o co nejkvalitnější nabídku. Karta by měla být určitě co nejméně zatížena poplatky, jejím prostřednictvím by mělo být možné dosáhnout na výhodnější podmínky půjčky či úvěru, ke kartě musí být možné uzavřít komplementární pojištění i jejím prostřednictvím moci dosáhnout různých nákupních slev apod.

V dnešní době se nejedná o žádné vysoké nároky, ale o skutečně běžný standard, který je v zahraničí klientům nabízen se samozřejmostí. Karty fungují na trhu již od devadesátých let, a tak je zapotřebí čekat od nich co nejvíce služeb a výhod, nejedná se přece jen o plastový produkt s vlisovaným čipem, ale o vaši multifunkční peněženku, která vám musí být stále oporou. Kartu můžete mít jak kreditní, tak debetní, důležitá je pouze vaše finanční strategie, zda chcete spíše spořit a kartu používat k nutným nákupům, nebo si půjčit finanční prostředky za výhodných podmínek. Podívejte se společně s námi na náš tip na platební a kreditní kartu, který samozřejmě zhodnotíte jako výhodný či nevýhodný vy sami.

Jakou možnost se vyplatí zvážit?

Možností, kterou lze určitě doporučit ke zvážení, je pak pořízení kreditní karty mKreditka, kterou poskytuje mBank. mKreditku můžete získat i velmi rychle, neboť schválení žádostí probíhá nonstop, tj. skutečně 24 hodin denně po 7 dní v týdnu, a celý proces se odehrává z důvodu úspory času i online. V případě, že nechcete podávat žádost na bankovní pobočce mBank, a vypravovat se tedy za tímto účelem do města, můžete požádat o kartu prostřednictvím internetového bankovnictví. V prostředí internetového bankovnictví můžete rovněž pro maximální urychlení celé záležitosti potvrdit i obdrženou smlouvu prostřednictvím autorizační SMS zprávy. Tak je to jednoduché.

Proč mKreditku?

Kreditní karta mKreditka nabízí řadu výhod, patří mezi ně například skutečnost, že první tři měsíce získáváte kartu bez nutnosti placení poplatku za vedení a stejně tak získáváte zpět peníze z každé uskutečněné platby touto kartou u obchodníků v programu Mastercard Priceless Specials s automatickou registrací, výběry z bankomatů nad 1 000 Kč pak jsou zdarma, a to jak v rámci České republiky, tak v zahraničí. Rovněž lze prostřednictvím této karty čerpat benefity v rámci zážitkového programu Priceless Prague i další nabízené benefity.

Prostřednictvím této karty si rovněž můžete zapůjčit rychle a operativně potřebnou sumu peněz. Například v případě, že požádáte o úvěr ve výši 50 000 Kč, získáte pro vás následující podmínky: roční pevná výpůjční úroková sazba bude činit 23,8 %, měsíční poplatek za hlavní kartu pak 29 Kč, doba splatnosti bude celkem představovat 12 měsíců, RPSN (roční procentní sazba nákladů), se bude nacházet ve výši 28,1 %. Měsíční splátka bude nastavena ve výši 4 723 Kč a celková částka splatná spotřebitelem pak představuje 57 026 Kč.

Ke kartě se také váže volitelné pojištění, kdy se jedná o cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet a pojištění zneužití karty. Toto pojištění lze využít samozřejmě zcela dobrovolně, ale jeho sjednáním lze jistě dosáhnout většího klidu.

Srovnávat a srovnávat

Než se však finálně rozhodnete pro volbu určité konkrétní platební a kreditní karty, snažte se získat co nejvíce dostupných informací. Na internetu naštěstí existuje dostatek různých srovnávačů i kalkulátorů, stejně tak jako je možné se začíst do osobních referencí skutečných uživatelů, pochopitelně je však zapotřebí v této souvislosti dávat pozor na reklamu, která je všudypřítomná. Získáte-li však dostatek informací, dokážete zavádějící reklamní fráze již sami odhalit velmi brzy a váš úsudek nebude jimi ovlivněn.

Vyplatí se tedy v každém případě trocha trpělivosti, na druhou stranu strategie váhavého střelce nebývá v praxi tou nejefektivnější, takže dlouhodobé hledání, kdy se již informačně točíte v kruhu, nebývá již krokem tím správným směrem. Stačí zapojit pouze trochu selského rozumu a ke správnému rozhodnutí dojdete bezbolestně a v nepříliš dlouhém čase vy sami. Také je možné, že dostanete i zaručený tip od některého ze svých přátel či od někoho z blízké rodiny, který po jeho ověření rádi využijete, protože se ukáže být pro vás tím zcela ideálním řešením. I takto jednoduché to v praxi může být. Zapotřebí je pouze začít hledat a nespokojit se s málem, ostatní již přijde samo. Novou kartu si tak můžete s sebou vzít již na letošní dovolenou a čerpat její výhody i v zahraničí, jistě se to vyplatí!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dobře zvolená kreditní karta zpříjemní vaši finanční situaci