Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Dobrá zpráva pro fanoušky Dana Browna: právě dopsal nový román Peklo

Hana Mazancová

Hana Mazancová

21. 1. 2013

dan-brown-600x338Autor bestsellerů Dan Brown právě dokončil nový román s názvem Inferno, česky Peklo. Kniha vyjde v USA a Kanadě 14. května. Na podzim tohoto roku se pak dočkají i čeští fanoušci.

Nový román Dana Browna vyjde v Česku na podzim. Zdroj foto: danbrown.com

Nový román Dana Browna vyjde v Česku na podzim. Zdroj: danbrown.com

Českou verzi vydá nakladatelství Argo v překladu Michaely Markové a Davida Petrů. V Pekle se vrací na scénu proslulý harvardský symbologista Robert Langdon. Dan Brown zasadil děj svého nejnovějšího románu do Itálie a v centru dění je právě Dantovo Peklo.

Dante a moderní svět

„I když jsem studoval Dantovo Peklo během studií, nebyl jsem s to až do svých nedávných výzkumů ve Florencii ocenit, jak velký je vliv Dantovy práce na moderní svět,“ prohlásil Dan Brown. „Proto mám radost, že ve své nové knize můžu vzít čtenáře na výlet hluboko do této tajemné říše plné kódů, symbolů a mnoha tajných chodeb.“

Jason Kaufman, Brownův dlouholetý redaktor, řekl, že již po prvních stránkách se objevuje fascinující historie, umění, symboly a hádanky.

Čtěte také: Ztracený symbol nebo The Lost Symbol? Dan Brown opět boduje

„Právě to je Danova jedinečná schopnost. V Infernu se navíc přidává nadšené očekávání z návratu Roberta Langdona zpět do srdce Evropy, kde začne rozkrývat tajemství, které má globální důsledky… a které se váže na znepokojivé a fascinující podrobnosti Dantova mistrovského díla,“ uzavřel Kaufman.

Debut Dana Browna s názvem Da Vinciho kód strávil 144 týdnů na žebříčku bestselerů The New York Times, z toho 54 týdnů na prvním místě.

Da Vinciho kód byl přeložen do 51 jazyků a je nejprodávanějším románem všech dob. Dočkal se 81 miliónů výtisků po celém světě. Společně s Biblí, Harry Potterem a Jihem proti Severu patří k nejčtenějším knihám světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dobrá zpráva pro fanoušky Dana Browna: právě dopsal nový román Peklo