Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dobrá trafika Praha: noviny, káva a Edith Piaf vám zpříjemní den

Redakce

Redakce

3. 10. 2011

FOTO: jídelní lístek dobrá trafikaDobrá trafika vám umožňuje koupit noviny a přečíst si je u dobré kávy bez nutnosti se kamkoli přesouvat. To vše ještě balí do dobře vyladěného retro stylu.

FOTO: Jídelní lístek dobrá trafika

V jídelním lístku najdete i tipy, jak se chovat ve společnosti Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Vstoupili jsem do újezdského podniku a zalekli se. Vypadalo to jako obyčejný krámek s novinami a cigaretami. Po chvilce jsme odhalili chodbičku vedoucí do kavárny. Prošli jsme nekuřáckou částí kolem baru a usadili se na velkém kanapi. Servírka nás mile pozdravila a podala nám jídelní lístek.

Máte maté?

Zvolili jsme Salep, Ovomaltinu a Maté. Vybrali jsme si ještě hemenex a pita chléb s jablky. V mezičase jsem prozkoumávala menu. Kromě poutavého přehledu pravidel slušného chování v něm najdete nabídku více než padesáti druhů čajů. Také je v něm ale hodně přepisů a škrtanců.

Dorazila naše objednávka. Ovomaltina (vitamínové kakao) nebyla moc sladká a nezaujala. Zato Salep (tradiční turecký mléčný nápoj) byl výborný. Konzistencí i chutí připomínal krupicovou kaši se skořicí, takže jsem se i zasytila. Maté podávané v tykvi se železným brčkem se sítkem bylo velmi silné, jeho povzbuzující účinky jsem pocítila ihned.

FOTO: Maté v dobré trafice

Maté se připravuje z lístků cesmíny paraguayské Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Šla jsem obhlédnout záchody schované za zrcadlem. Vše bylo čisté, držák na toaletní papír však zdobily různé prapodivné nápisy. Cestou zpět jsem si ze stolečku plného her uzmula balíček karet. Kromě pokeru si můžete půjčit šachy nebo Člověče, nezlob se!. Ještě jsem zaběhla ke kase zakoupit denní tisk.

Také jsem prostudovala interiér. Ve zdejším podniku je kuřácká i nekuřácká část. Najdete tu stolečky různých velikostí a lampy pro pohodlné čtení novin. K dotvoření té správné retro atmosféry hraje Edith Piaf. Protože je to ale starý dům, je trochu cítit vlhkostí a zatuchlinou, což by někomu mohlo docela vadit.

FOTO: Hemenex v Dobré trafice

I jednoduchý hemenex může být hezky zdobený Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Obsluha nám už stihla donést pokrmy, a my se tedy pustili do jídla. Pita chléb byl křupavý, díky dokonale vyváženému zastoupení ingrediencí jsem si opravdu pochutnala. Hemenex byl vláčný a doprovodná ozdoba ze zeleniny vše doladila.

Zažádali jsme o účet. Servírka nám donesla klasický hospodský papírek se zkratkami objednaných produktů a poprosila o zaplacení u kasy v trafikové části. Tím se s námi mile rozloučila.

Závěrem

Dobrá trafika disponuje velmi ojedinělým konceptem. Ceny jsou zde příznivé, třeba cappuccino pořídíte za dvacet tři koruny. Atmosféra je pohodová a celkově sladěná. Pro někoho by mohla být příliš bohémská a osobitá, mě však zaujala. Největší nedostatek vidím v nemožnosti platit kartou, což by se sem stejně tak nějak nehodilo. Dobrá trafika si tedy rozhodně zaslouží navštívit. 

dobratrafika.cz

Adresa:
Újezd 37
110 00 Praha 1

Otevírací doba:
Pondělí až Pátek: 07:30 – 23:00
Sobota: 08:00 – 23:00
Neděle: 09:00 – 23:00

Celkové hodnocení:
Jídlo:4**** Atmosféra:4**** Obsluha: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dobrá trafika Praha: noviny, káva a Edith Piaf vám zpříjemní den