Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Do týmu české knižní sci-fi série Agent JFK bude uvedena nová členka

Martin Peška

Martin Peška

9. 10. 2011

Knižní řadu českých sci-fi a fantasy příběhů s názvem Agent John Francis Kovář neboli Agent JFK posílila nová autorka. Pro redakci Fanzine.cz to exkluzivně potvrdil spoluzakladatel série Jiří W. Procházka.

K oficiálnímu uvedení by mělo dojít pravděpodobně v sobotu 29. října na festivalu her a fantastiky FanCity v Praze, který bude slavnostně zahájen už v 17:00 ve středu 26. října v KC Novodvorská na Lhotce.

Agent JFK, kterého společně před více než šesti lety vymysleli spisovatelé Miroslav Žamboch a Jiří Walker Procházka, bude mít na festivalu v rámci literární linie (pojmenované podle našeho magazínu Fanzine.cz) vlastní pořad.

„Křtíme JFK 18 od Františky Vrbenské, uvádíme oficiálně do týmu novou autorku, budou se číst ukázky z připravovaných dílů (Honza Kotouč, Míla Linc, možná i já), naše čtenářky a čtenáři uvidí na pódiu na okamžik všechny přítomné autory JFK a očekáváme jako vždy výborné, reagující publikum, které ví, co od nás může čekat,“ uvedl Procházka.

Čtěte také: JFK 26: Pár kapek krve prolitých Vladimírem Šlechtou

Jiří W. Procházka společně se spisovatelkou Františkou Vrbenskou letos zasedl v porotě prvního ročníku literární soutěže Fantastická povídka. V aktivitách, které mají pomoci začínajícím autorům, budou pokračovat i na FanCity.

„S Františkou Vrbenskou chceme v samostatném pořadu ukázat, jak nepsat úplně blbě – a klidně to ukážu na mých příkladech, bude to velice volné povídání. Aktivita mladých autorů a zejména autorek v publiku je s radostí očekávána. Prostě zkusíme s Františkou normálně popsat chyby, které dělá každý autor: začátečník, nebo už publikující člověk,“ vysvětlil Procházka.

Agent JFK 27 by mohl být do Vánoc

OBR: Obálka ke knize Jiřího W Procházky Agent JFK 27 - Dlouhý černý úsvitProcházka prozradil, že by rád do konce prosince čtenářům představil jím psaný 27. díl Agenta JFK. Nyní je ve fázi finalizace. Do rukou se už prý dostal tzv. betačtenářům, mezi nimiž spisovatel jmenuje tři zbrojaře, cestovatelku a odbornici na islám a Blízkých východ.

„Děj je hotový až do poslední scény, ale pořád dolaďuji text, dialogy, odkazy a ještě musím překopat Epilog. Ale stránky nepůjdou nahoru, spíš dolů, jak se znám,“ řekl autor a dodal: „Obálka, jak ji vytvořil Petr Vyoral, vypovídá dost o atmosféře. Rád prostě píšu veselý věci.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do týmu české knižní sci-fi série Agent JFK bude uvedena nová členka