×
TOPZINE.cz

Třetí Fimfárum se blíží do kin, tentokrát ve 3D!

FOTO: Fimfarum - Do tretice vseho dobrehoV roce 2002 se v novodobé české kinematografii objevilo filmové zpracování knihy Fimfárum od Jana Wericha poprvé. Nyní, po devíti letech, vstupuje do kin již její třetí pokračování: Fimfárum – Do třetice všeho dobrého.

FOTO: Fimfarum - Do tretice vseho dobreho
Fimfárum se blíží do kin Zdroj: distributor filmu

Závěrečný díl této trilogie bude ve znamení trojek. Ve třetím díle uvidíme tři pohádky od tří režisérů a navíc ve 3D formátu. Jak uvedl Martin Vandas, producent filmu: „Trojka v názvu nám tak nejen předjímá pořadí našeho pokračování, ale i inovativní posun v technologiích. Po intenzivním období experimentů s hledáním použitelné a vhodné techniky, jsme v podstatě vyvinuli zcela unikátní vlastní technologii, vycházející z možností klasické loutkové animace.“

Ve filmu opět uslyšíme pana Wericha a Otu Jiráka, příjemným osvěžením jistě budou hlasy Jiřího Macháčka nebo Miroslava Vladyky. O ústřední píseň se pak postarala oblíbená dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.

A poslední Fimfárum láká dál. Práce na něm trvala téměř tři roky, pro jeho potřeby vzniklo více než 70 loutek a počet vyrobených rekvizit lze počítat po tisících. Celkový rozpočet pak dosáhl téměř 30 milionů korun. Jestli tedy chcete vidět, co opravdu dokážou ony zlaté české ručičky, rozhodně vyražte 10. února na Fimfárum do kina.

Fimfárum – do třetice všeho dobrého

Režie: Vlasta Pospíšilová, Kristina Dufková, David Súkup
Hrají: Jan Werich, Jiří Macháček, Miroslav Krobot, Ota Jirák, Roman Říčař, Miroslav Vladyka

Loutkový
Česko, 2011, 75 min

[album:Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..