Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Do pražského klubu Roxy míří DJ Calyx

Redakce

Redakce

16. 3. 2011

Foto: DJ CalyxDalší vydání drum’n’bassové párty Bush z produkce Roxy promotion se odehraje v pátek 18. března, tentokrát vystoupí  živoucí drum’n’bassová legenda, anglický DJ a producent Calyx. Podpoří ho Djs Ghonzales a IM Cyber, společně s ostravskou DJ Yadel. Celý večer v Roxy začíná ve 22 hodin.

Foto: DJ Calyx

DJ Calyx vystoupí v Roxy na Bush party, Zdroj: archiv DJ Calyx

Po hvězdách jako High Contrast a Netsky, kteří na Bush party vystoupili vloni, se 18. březnaRoxy představí další velké jméno drum`n`bassu, anglický DJ a producent Calyx. Jeho tvorba byla vždy charakteristická tvrdými beaty, melancholickými samply a dokonale propracovanými basovými linkami.

Původně jazzový kytarista se do drum’n’bassu vrhnul na konci devadesátých let. Pod vlivem tracků Goldieho, Opticala, Dillinji a dalších si brzy vytvořil vlastní specifický, tvrdý zvuk. Několik let byl součástí slavného labelu Moving Shadow, na němž v roce 2005 vydal svou jedinou sólovou dlouhohrající desku, přelomové album No Turning Back.

Calyx spolu s Teebeem, svým hudebním bratrem, pracuje už tři roky na novém albu. Zatím dali dohromady už celých třicet tracků různých žánrů, z nichž ovšem návštěvníci parties po celém světě měli možnost slyšet jen několik, často navíc pouze v betaverzích. Nezbývá než těšit se, co z tohoto nového alba zahraje Calyx pražskému publiku. Naposledy vystoupil v Praze před třemi lety v back to back setu právě s Teebeem v rámci tour k tehdejšímu albu The Anatomy LP.

O Calyxův support se v pátek 18. března v Roxy postará trojice navýsost povolaných českých DJs. Vystoupí resident DJ Ghonzales, který se na české scéně pohybuje již pěknou řádku let, těšit se můžete taky na DJku IM Cyber, často označovanou za první dámu českého drum’n’bass DJingu. Spolu s nimi Calyxe podpoří hostující Yadel z ostravské crew Dvoika.Troika

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do pražského klubu Roxy míří DJ Calyx