Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Do pražské zoo zavítala vzácná dvojice tapírů čabrakových

Samcová Jana

Samcová Jana

3. 9. 2010

FOTO: Tapír čabrakový!FOTOGALERIE! Areál Vodní svět se od čtvrtka může pochlubit novou dvojicí tapírů čabrakových, kteří do Prahy přicestovali ze zoo v Edinburgu. Tříletý samec Vasan spolu s dvouletou samičkou Indah jsou jedněmi z nejvzácnějších lichokopytníků a chovatelé z pražské zoologické zahrady doufají, že se tapíři stanou základem pro další z unikátních chovů v Zoo Praha.

FOTO: Tapír čabrakový

Tapír čabrakový, Foto: Veronika Chvátalová, Topzine.cz

Tento druh tapírů je kvůli destrukci svého přirozeného prostředí deštných lesů evidován jako Ohrožený. Počet zvířat, která žijí ve volné přírodě v Barmě, Thajsku, Malajsii a na Sumatře, je odhadován na pouhých 5 000 kusů. Tapír čabrakový jako jediný druh tapíra žije v jihovýchodní Asii, zatímco všechny ostatní druhy mají svou domovinu v Americe. Chov tohoto zvířete je v zoologických zahradách považován za skutečnou raritu.

„V Evropě se nachází pouze 45 jedinců tapíra čabrakového, což je méně než například vzácných pralesních žiraf okapi,“ uvedl Pavel Brandl, kurátor savců Zoo Praha. „Jsme potěšeni, že se můžeme pokusit o chov a případně i reprodukci tohoto vzácného a atraktivního lichokopytníka.“

V neděli 5. září proběhne křest levharta obláčkového i Mezinárodní den supů

Prohlédnout si tyto vzácné jedince v Zoo Praha mohou návštěvníci kupříkladu v neděli 5. září, kdy bude v zahradě probíhat nabitý program. Především proběhne křest půlročního mláděte levharta obláčkového, aktu se ujme herečka Hana Maciuchová a to ve 14 hodin v Pavilonu kočkovitých šelem.

Rovněž v neděli se bude slavit Mezinárodní den supů. V 10:30 se mohou zájemci dostavit ke komentovanému krmení těchto opeřenců; v areálu dětské zoo si nejen děti budou moci vyzkoušet supí dovednosti a prohlédnout si dravčí přírodniny.

Pavilon velkých savců nabídne od 13 hodin cvičení se slony a kdykoli během dne i film s vizualizací budoucího slonince.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-zoo-cestovani-2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do pražské zoo zavítala vzácná dvojice tapírů čabrakových