×
TOPZINE.cz

Do Pražské knihovny již potřetí!

conias-2009-perex… aneb zanedlouho se uskuteční již třetí ročník oblíbeného CONiáše, jako obvykle v pražské Ústřední knihovně, tentokrát na téma Praha pod Prahou.

conias-2009-plakat

Dorazí známí autoři české fantastiky jako Pavel Renčín, autor Městských válek, povídkové sbírky Beton, kosti
a sny a mnoha dalších, a Jiří W. Procházka, kterého snad netřeba představovat. Dorazí zeměplošský, conanovský a amberský překladatel Jan Kantůrek nebo šéfredaktor časopisu Ikarie Vlado Ríša a dostane se i na antropologa Petra Janečka, jenž má na triku oblíbenou sbírku „městských mýtů“ Černá sanitka. Celým večer bude provázet taktéž spisovatel české fantastiky Martin D. Antonín a od osmi večer zahraje skupina Fianna.

Pokud si říkáte, že CONiáš bude jistojistě o nejmenovaném hrdinovi Miroslava Žambocha, a proto nemá význam tam chodit, šeredně se pletete. Když Městská knihovna v Praze před dvěma lety s akcí začínala, pojmenovala ji podle nechvalně známého pátera Koniáše, který v době baroka sepsal listinu zakázaných knih Klíč kacířské bludy k rozeznávání otvírající, k vykořenění zamykající, jež odsuzovala téměř všechnu literaturu z období českého humanismu a od vyhoštěných autorů.

Naštěstí doby jezuitů a temna už jsou dávno pryč, a tak mohou zkušení čtenáři fantastiky i ti, kteří k ní zatím ještě ani nepřičichli, dorazit 3. října od 10 do 21 hodin do malého sálu Ústřední knihovny, Mariánské náměstí 1, Praha 1. Vstupné je pro čtenáře knihovny zdarma, pro ostatní 80 Kč. Více informací naleznete na stránkách pořadatele mlp.cz.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..