Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Do Prahy se chystají smradlaví francouzští bastardi, The Inspector Cluzo

Martin Peška

Martin Peška

11. 11. 2010

OBR: The Inspector Cluzo, The French Bastards bookletNestává se příliš často, že by pořadatelé festivalu Rock for People pozvali dva ročníky po sobě zahraniční kapelu. Francouzské duo The Inspector Cluzo se však se svou směsicí rock’n‘rollu s čerstvým funkovým groovem, kterou nazývá fuck’n’roll, stalo výjimkou. Svou loňskou a letošní show z Rock for People přijedou zopakovat 17. listopadu do pražského Lucerna Music Baru.

OBR: The Inspector Cluzo, The French Bastards booklet

Zdroj: fuckthebassplayer.com

Francouzský tisk je po jejich divokých koncertech a bitkách s techniky označil za francouzské bastardy. To Laurenta Lacroutse alias Phila (bicí, zpěv) a Mathieua Jourdaina alias Malcoma (zpěv, kytara) obratem přimělo k sepsání písničky k tomuto tématu a jako The French Bastards nazvali i své letošní turné ke stejnojmennému albu, které The Inspector Cluzo natáčeli u sebe doma v kuchyni. Vyšlo na začátku letošního roku.

„Moje kuchyň má nejlepší zvuk ve světě,“ uvedl pyšně Lacrouts a dodal: „Je to lepší než studio a současně se nám může péct kachna, zatímco my pracujeme. Vyzkoušeli jsme mnoho kombinací umístění mikrofonů v různých místech, abychom získali správný zvuk. Měli jsme mikrofony za zavřenými dveřmi i v koupelně.“

Dvojice si získává během svého turné fanoušky v mnoha zemích od domovské Francie až po vzdálenou Čínu nebo Japonsko. Při svých vystoupeních hodně improvizuje a navazuje kontakt s publikem originálními, často vulgárními, hláškami.

Obleky si neperou

Lacrouts a Jourdain vystupují vždy v oblecích. Oba mají pouze jeden a prý ho při cestování vůbec neperou. „Když začnou obleky zavánět, připomene nám to Francii a skvělé zrající sýry,“ tvrdí s úsměvem Lacrouts. „A to je paráda, protože nám to připomíná domov.“

„Normálně bych brblal, že se opakuje kapela. Ovšem, v případě The Inspector Cluzo jsem nad míru rád,“ vyjádřil své pocity před letošním Rock for People fanoušek festivalu s přezdívkou Pode na diskusním fóru oficiálních stránek festivalu.

Během svého French Bastards turné vzbudili velký rozruch svou skladbou s názvem Fuck Michael Jackson. Nejinak tomu bylo i letos začátkem července na Rock for People v Hradci Králové, kde na pódium pozvali i několik fanoušků přímo z kotle a zapojili je do své divoké show. S velkým ohlasem se setkaly i skladby Two Days a Fuck The Bass Player.

„Když jejich basák opakovaně nechodil na zkoušky, rozhodli se Laurent Lacrouts a Mathieu Jourdain (v roce 2008 dva naštvaní členové kapely Wulfkind), že ho nepotřebují a samotným jim bude líp. Věčnou vzpomínkou na tento moment jim je jedna z prvních skladeb nově vzniklé kapely The Inspector Cluzo, mezi fanoušky nesmírně oblíbená Fuck The Bass Player,“ vysvětluje vznik skladby za pořadatele pražského koncertu kapely Jiří Hlinka.

„Ti, kdo je neměli v Hradci Králové možnost spatřit naživo, po první druhé písničce pochopí, čím si nás omotali kolem prstu,“ dodává Michal Thomes z agentury Ameba Production, která Rock for People každoročně pořádá a stojí i za koncertem The Inspector Cluzo.

Koncert v Lucerna Music Baru (Vodičkova 704/36, Praha 1) odstartuje ve 20:00 předskakující japonská garáž-rocková kapela Detroit 7 (české publikum ji může znát například jako předskokana Vypsané Fixy z jarního turné). Vstupenky na koncert jsou v předprodeji na www.ticketsforpeople.cz za 250 korun. Na místě vyjde jeden lístek na 300 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Prahy se chystají smradlaví francouzští bastardi, The Inspector Cluzo