Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Do Plzně přijela Afrika. Nenechte si ujít zajímavou výstavu

Šárka Braumová

Šárka Braumová

23. 1. 2011

V městě piva, Plzni, je až do konce února k vidění výstava Tři ženy v Africe. V prvním patře plzeňské radnice je vystaveno 13 velkoformátových fotografií z afrického kontinentu, a Plzeň se tak po Praze stala druhým městem, kde můžete zajímavou výstavu zhlédnout.

FOTO: Výstava Tři ženy v Africe

Výstava Tři ženy v Africe, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Krásu i úmornou práci zachytily na černém kontinentu tři fotografky. Lenka Klicperová přináší dokonalý obraz domorodých etnik. „Zachytila jsem národ, jehož způsob života už za pár let bude minulostí. Surny, stejně jako další podobné národy, jistě brzy pohltí globální svět,“ prozradila Lenka Klicperová o své kolekci.

Tři ženy v Africe
Kde: Plzeň, radnice
Kdy: leden – únor, po – pá 8:00 – 17:00
Vstup zdarma

Další africkou reportáž připravila Jarmila Kovaříková, která ráda zachycuje realitu bez stylizace. Její focení v Africe se týkalo zápasníků v Senegalu a Gambii, po pár letech v jejím fotografickém hledáčku uvízl jiný zápas. V etiopském kráteru těží muži každý den sůl z bahna. Fotografka ani na chvíli nezaváhala a několikrát s nimi absolvovala náročnou cestu do kráteru, aby zachytila nejrealističtější snímky jejich namáhavé práce.

Autorky fotografií byly oceněny v prestižní soutěži Czech Press Photo.

FOTO: Výstava Tři ženy v Africe

Výstava Tři ženy v Africe, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Trojlístek uzavírá Líba Taylor. Většinu života žila v Anglii a věnuje se dokumentování projektů pro humanitární organizace, jako jsou UNICEF nebo Save the Children. Má nadání komunikovat s lidmi, kteří žijí v těžkých podmínkách. Proto i její fotografie zachycují přímou realitu a informují o těžkém životě na africkém kontinentu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Plzně přijela Afrika. Nenechte si ujít zajímavou výstavu