Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Do Paříže levně a pohodlně? Víme, jak na to!

Redakce

Redakce

10. 4. 2011

Chcete se vydat na dovolenou nebo eurovíkend, ale nechcete za cestu zaplatit stovky eur? Topzine.cz zjistil, jak se do Paříže můžete dostat levně a zároveň pohodlně.

FOTO: Dopravte se do Paříže co nejlevněji

Dopravte se do Paříže co nejlevněji, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz,Koláž: Martin Blaťák, Topzine.cz

Paříž je mezi turisty jednou z nejvyhledávanějších destinací celého světa. Bohužel o ní ale platí, že patří mezi nejdražší města na světě. Ani samotná cesta do Paříže není pro českého turistu levnou záležitostí.

Výhodným řešením jsou nízkonákladové letecké společnosti, které létají z Prahy do Paříže za několik set českých korun. Nutno ale podotknout, že se s nimi přímo do Paříže nedostanete.

Třetí největší pařížské letiště Beauvais leží vzdušnou čarou asi sedmdesát kilometrů severně od velkoměsta. A tak musíte tuto trasu, stejnou jako Praha – Ústí nad Labem vzdušnou čarou, absolvovat hromadným dopravním prostředkem.

Ani ze dvou největších letišť, Roissy – Charles de Gaulle vzdáleném dvacet pět kilometrů na sever či Orly nacházejícím se jižně od Paříže, se do centra města hned nedostanete.

Ceny letenek a rychlost přepravy jsou však velmi příznivé, a proto patří tento způsob dopravy mezi nejčastější. Mínusem bývá hmotnost zavazadel. I zde platí, že za každý kilogram navíc si připlatíte. Každá společnost se však liší hmotnostním limitem, proto se ještě před odbavením přesvědčte, jaká hmotnost zavazadla je povolena. Vyhnete se tak prvnímu zbytečnému finančnímu výdaji.

Vlakem z Prahy do Paříže za 12 hodin, rychlostí až 320 km/h

Kromě letecké společnosti se dá do Paříže relativně rychle i levně dostat vlakem. Sám jsem tuto cestu absolvoval a byl v Paříži z Prahy za dvanáct hodin a za pouhých padesát eur. Je však nutno podotknout, že si musíte jízdenky koupit s dostatečným časovým předstihem a hledat ve speciálních nabídkách (například u německých drah).

Nejlevnější nabídka německých drah je z Paříže na naše státní hranice již za 39 eur. Musíte být však připojeni k internetu a vyčkat na nejlepší nabídku. Pokud chcete noční spojení a lehátko, cena o něco vzroste.

FOTO: Interiér vlaku ICE, ve kterém můžete jet přes 300 km za hodinu

Interiér vlaku ICE, ve kterém můžete jet přes 300 km za hodinu. Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Další možností pro cestu vlakem je nákup InterRailu, který má různou platnost a tomu odpovídající ceny. InterRail využijete, pokud se chcete cestou ještě někde zastavit. V rámci jeho platnosti můžete využívat všechny vlaky, tedy i TGV/ICE, přičemž zaplatíte pouze místenku. Navíc  zažijete  rychlost až 320 kilometrů v hodině na francouzské vysokorychlostní trati LGV Est.

Využijte spolujízd nebo jeďte autobusem

Poslední možností je silniční doprava. Jednotlivci využívají samostatnou automobilovou dopravu, kde se dá v poslední době ušetřit na stále oblíbenějších spolujízdách, takzvaných covoiturage. Na internetové stránce se spojíte s osobou, která jede mezi Francií a Českou republikou. Jako spolucestující přispějete na benzín nebo se v případě zájmu vystřídáte v řízení. Vše záleží na domluvě.

Poslední volbou, využívanou zejména cestovními kancelářemi, je autobusové spojení. Z Prahy trvá cesta přibližně patnáct hodin. Je relativně rychlá, ale ne vždy pohodlná. Některé dopravní společnosti jezdí z Prahy do Paříže pravidelně několikrát týdně a zavezou vás do Paříže za cenu od tisíce korun.

Příště se dozvíte, na čem se dá ušetřit přímo v Paříži.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Paříže levně a pohodlně? Víme, jak na to!