Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Do Paláce Akropolis se sjedou všichni klauni a blázni

Klaun Enano vystoupí v PrazeZačátek kalendářního roku bude již poněkolikáté patřit Spitfire festivalu. Uskuteční se v Paláci Akropolis od 9. do 14. února. Program s podtitulem „Všichni jsme klauni nebo blázni…“ láká na premiérové představení a exkluzivního zahraničního hosta.

Z představení Spitfire Club

Spitfire Club, Zdroj: Spitfire festival

Spitfire festival představuje jednu z vrcholných kulturních událostí nezávislé divadelní scény. Letošní ročník nebude výjimkou. Organizátoři chystají šestici originálních představení. Diváci se mohou těšit na premiérový kousek z dílny Spitfire Company a především pak na vzácnou návštěvu ze zahraniční.

Klaun Enano poprvé v České republice

Pozvání na festival přijal José Luís Sampalo Torres. Tento Portugalec, vystupující pod  jménem Enano, je jedním z nejznámějších evropských klaunů. Jeho klaunské umění viděli diváci ve 26 zemích po celém světě.

V České republice vystoupí klaun Enano vůbec poprvé. Do Prahy přiveze představení s názvem Red Chocolate, oceněné několika významnými divadelními cenami.

Klaun Enano vystoupí v Praze

Cenami ověnčený klaun Enano

Druhým vrcholem Spitfire festivalu bude komponovaný večer s názvem Spitfire Club, který byl vytvořen speciálně pro profil v Paláci Akropolis.

Spitfire Company se nacházejí ve zlomovém bodě. V současné době pracujeme na dvou nových projektech, které se v roce 2011 uskuteční v Paláci Akropolis a v obou projektech figurují klauni. Projekt Spitfire Club je ohlédnutí za naší dřívější tvorbou a současně ponořením do ní. Rádi bychom stvořili divadelní sabat, ze kterého není úniku,“ říká Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company.

Dekadence na jevišti

Druhým uvedeným kouskem od hostitelské Spitfire Company bude Svět odsouzencův. Toto představení získalo cenu Grand Prix na festivalu Zdarzenia v Polsku. Do třetice se pak diváci mohou těšit na inscenaci Unicorn, která bude uvedena Malé scéně.
Spitfire festival - Svět odsouzencův

Svět odsouzencův

Program festivalu doplní skupina Tantehorse, zabývající se mimickým divadlem. V Paláci Akropolis se představí v mono-dramatu Marná láska a dekadentním Light in Darkness.

SPITFIRE FESTIVAL

Palác Akropolis, 9. – 14. února 2011

Vstupenky: Palác Akropolis, sítě Ticketpro a Tickeportal

09.02.2011 Spitfire Company – Spitfire Club (20:00)
10.02.2011 Spitfire Company – Spitfire Club (20:00)
11.02.2011 Tantehorse –  Marná láska (20:00)
11.02.2011 Spitfire Company – Unicorn (Malá scéna, 21:30)
12.02.2011 Tantehorse – Light in a Darkness (20:00)
13.02.2011 Spitfire Company – Svět odsouzencův (20:00)
14.02.2011 Clown Enano – Red Chocolate (20:00)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Paláce Akropolis se sjedou všichni klauni a blázni