Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Do Mirotic za kulturou!

Redakce

Redakce

22. 7. 2010

Divadelní festival Mirotické setkání loutek a hudby vás již posedmé zve na svůj kulturou nabitý program. Od 13. do 15. srpna vás v tomto historickém městě čekají špičková divadelní představení, hudební vystoupení, výstavy i rozsáhlý doprovodný program.

Logo Mirotického setkání loutek a hudby 2010 Zdroj: Mirotické setkání loutek a hudby

Mirotice jsou městem s obrovským kulturním dědictvím. S oblastí je spojeno jméno jednoho z prvních fotografů Alexandra Seika nebo prvního dramaturga Národního divadla Ladislava Stroupežnického. Především zde ale žil známý kočovný loutkář Matěj Kopecký a oblíbený Mikoláš Aleš, na které se Mirotické setkání ve velkém zaměřuje.

Snad i díky těmto potomkům slavných, a hlavně zakladateli Ladislavu Loisu Tomešovi, se Mirotický festival stává stále úspěšnějším. Sedmý ročník potrvá celé tři dny a nabídne i v hudebním světě tak proslulá jména jako Timudej, Karla Plíhala, Lety mimo nebo Toxique. Z divadelních jmen pak zmiňme Víťu Marčíka, Vojtu Vrtka, Pavla Vangeliho, Divadlo v Dlouhé nebo brněnské Divadlo Klaunika.

Pozvánka na Mirotické setkání loutek a hudby 2010 Zdroj: Mirotické setkání loutek a hudby

Zábava na pátek třináctého

Mirotické setkání loutek a hudby je však festivalem především rodinným. Tomu napovídá i zábavný doprovodný program nejen pro děti. Můžete se svézt na koni, projet na lodičce, projít na chůdách, vylézt na horolezeckou stěnu nebo se i zúčastnit kejklířského kurzu.

Pro někoho hororový pátek třináctého a celý následující víkend se tak může stát doslova pohádkovým. Na Mirotické setkání, oficiálně uznané jako významná kulturní událost Jihočeského kraje a konané pod záštitou hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly, seženete vstupenky v předprodeji již za 370 korun, jednodenní pak za 140 korun.

[table id=86 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Mirotic za kulturou!