×
TOPZINE.cz

Do Kácova přijede Jimmy Sommerville. V Česku zazpívá poprvé v životě!

Dramaturgům O2 Sázavafestu nestačí již oznámené hvězdy v čele s Mobym a lákají ke svým pódiím další hudební fanoušky. V České republice totiž vystoupí vůbec poprvé osmačtyřicetiletý skotský zpěvák Jimmy Somerville.

Na sólovou kariéru se vydal před dvaceti lety, do té doby působil v kapele Bronski Beat a založil duo The Communards. Na taneční scéně se proslavil nejen hudbou, ale také jako bojovník proti AIDS a průkopník gay komunity.

Do Čech přijede představit svoje nové akustické album Suddenly Last Summer, které má podle oficiálních stránek vyjít v květnu 2009.  Popový zpěvák kromě svých novinek zahraje určitě i staré hity jako jsou To Love Somebody, Smalltown Boy nebo Don’t Leave Me This Way z dob The Communards.

„Jimmyho vystoupení na O2 Sázavafestu bude navíc obohaceno o vícečetný vokál, takže vyniknou všechny jeho slavné duety,“ dodal ředitel festivalu Pavel Kloupar.

A to není všechno. Za startovní pozici pro turné k novému CD si O2 Sázavafest vybrala pop-punková kapela Green Frog Feet. Ti nejsou na českých pódiích žádnými nováčky. Naposledy se u nás objevili jako hosté na vánočním koncertu Rybiček 48 a plánují další společné turné na podzim letošního roku. Skupina se stala známou, když v prosinci roku 2005 vyhrála na MTV titul Best New Rocker.

Další účastník kácovského festivalu vzejde z reggae a ska soutěže European Reggae Contest, které se díky spolupráci O2 Sázavafestu mohou zúčastnit i české kapely.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..