Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Do hudebního nebe odešla poslední členka swingových Andrews Sisters

Redakce

Redakce

4. 2. 2013

Patty Andrews, vedoucí hlas americké vokální skupiny Andrews Sisters, 30. ledna opustila v 94 letech své fanoušky, rodinu a přátele. Zlaté časy swingu ztratily jednu ze svých populárních hvězd.

FOTO: Andrews Sisters

The Andrews Sisters Zdroj: facebook.com

Představitelka mezzosopránového hlasu swingové kapely Andrews Sisters zemřela ve svém domě v Northridge v Los Angeles. Tím skvělá herečka a zpěvačka 20. století opustila svět umění. Společně se svými sestrami za sebou zanechala 19 zlatých nahrávek a nespočet hereckých výkonů, jak na plátně, tak na prknech, která znamenají svět.

Sesterské trio už odmala bavilo veterány v nemocnicích, zůstalo jim to až do dospělosti. Za druhé světové války zpívaly pro vojáky po celé Africe, USA a Evropě. Právě díky tomu se roku 1940 jejich jméno zapsalo do povědomí lidí.

Jedna z nejúspěšnějších ženských skupin v roce 1937 vyslala do éteru své první album Bei Mir Bist Du Schoen, od té doby se hvězdám povedlo vyprodukovat dalších šest desek, včetně velmi populárních Boome Woogie Bugle Boy, Don´t Sit Under The Apple Tree či Rum And Coca-Cola. Mezi posledními nahranými singly byl Here Comes Santa Claus. Po smrti LaVerne Andrews se zbývající dvě sestry rozešly a žádné hity už společně nevytvořily.

Za svou hvězdnou kariéru měly tu čest hrát společně s nejznámějšími muzikanty doby. Stály po boku kapelníků slavných big bandů swingové éry Glenna Millera, Benny Goodmana či Tommyho Dorseye. Sestry se také objevily v šestnácti filmech, například v Road To Rio či Hold That Ghost.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Do hudebního nebe odešla poslední členka swingových Andrews Sisters