Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Do Hradiště za filmem a punkem!

Redakce

Redakce

3. 12. 2009

Dnes ve čtvrtek 3. prosince začal v Uherském Hradišti 14. ročník Semináře britského filmu. Potrvá do neděle 6. prosince. Stane se tak po roční pauze způsobené rekonstrukcí kina Hvězda.

Zdroj: www.britskyseminar.cz

Zdroj: www.britskyseminar.cz

Hlavním programovým cyklem bude Film a punk 70. let 20. století, vznik, rozvoj, doprovodné jevy a vývoj subkultury ve Velké Británii. Další nabídne profily tří osob, které jsou výrazně spjaty s punkovou kulturou. Jedná se o Dona Lettse (možná se projekce osobně zúčastní), Joe Strummera a Johna Lydona, kteří jsou spjati s dvěma velkými kapelami – The Clash a Sex Pistols.V rámci cyklu Vlámské okénko bude uveden vynikající současný film Ex-Drummer, doplněn bude dvěma snímky Projektu 100 – 2010, britským Fish Tank a kultovním Najal jsem si vraha režiséra Aki Kaurismäkiho

V premiéře uvedou i filmový projekt Electroma francouzského tvůrčího dua Duft Punk, jednoho z nejúspěšnějších elektronických projektů současnosti. Filmoví historikové Pavel Taussig a Jiřím Voráč představí české letce, filmaře a fotografy v Royal Air Force v Anglii. V rámci Divoké Karty bude režisérka Olga Špátová mluvit o projektu Restaurované filmy Jana Špáty, o natáčení snímku Oko nad Prahou a vztahu k architektovi Janu Kaplickému a jeho stavbám. Diváci se budou moci podívat na nejlepší snímky z festivalů Anifest, Fresh Film Fest, Aerokraťas a Azyl. Seminář doplní výstavy, koncerty, kinolektoráty a další akce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Hradiště za filmem a punkem!