Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Do Chotěboře přilétnou draci

Jan Nohovec

Jan Nohovec

19. 4. 2010

Festival fantazie 2010: Dračí výstavaPamatujete na výstavu sci-fi modelů na posledním Festivalu fantazie? Tentokrát bude stejná místnost přetvořena ve dračí sluj.

Ilustrace na plakátu k Dračí výstavě Zdroj: Draci.info

Ilustrace na plakátu k Dračí výstavě Zdroj: Draci.info

Draci představují fenomén, který dští oheň na žánr fantasy už řádku let. Někteří je milují, některým už je z jejich kultu špatně. Každopádně kdo zná skupinu utvořenou kolem webu Draci.info, ví, že se jedná o jedince draky téměř posedlé. Letos vyjedou členové a hlavně výtvarná díla na Festival fantazie do Chotěboře.

Po celou dobu konání festivalu (tj. od 2. do 10. července 2010) je naleznete v pro výstavy speciálně zrekonstruované místnosti chotěbořské sokolovny. Tam budete moci ojevit množství grafických děl od autorů ze skupiny Draci.info, mimo jiné i výsledky projektů, které veřejnosti většinou zůstávají utajeny. Kromě Nekonečného obrázku, sborníku textů Stíny křídel nebo časopisu Dračí listy se budete moci podívat i na speciální kalendář pro rok 2010, který letos poprvé zdobí i pokoje nečlenů.

Třešničkou na dortu a pravděpodobně i hlavním tahákem na výstavu budou obrazy známého českého kreslíře Lubomíra Kupčíka, jehož díla můžete znát z časopisu Pevnost nebo z obálek knižní série Drakeni z Pernu od Anne McCaffreyové, odkud mimochodem pochází i ilustrace na plakátu letošního Festivalu Fantazie.

Celou výstavu bude doplňovat obchůdek se suvenýry a dračími předměty v podobě sošek nebo přívěsků. Zásoby jsou však limitované, proto si návštěvu výstavy nenechávejte na poslední chvíli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Chotěboře přilétnou draci