Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Do Chotěboře je to jenom jeden krok skrz bránu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

26. 6. 2009

V úterý jsme informovali o Galacticonu, programové linii blížícího se Festivalu fantazie, která se zabývá fenoménem Battlestar Galacticy. Ale BSG není jediným seriálem, kterému bude věnována pozornost. V mnoha různých programových liniích se podíváme i na Star Trek, Babylon 5, Heroes, Prison Break, Lost a mnoho dalších, z nichž většinu zastřešuje Seriescon, který trvá od začátku do konce festivalu. My se dnes podrobněji podíváme na Gatecon, opět programově bohatou linii, zaměřenou na fenomén Hvězdné brány.

„Hlavní témata Gateconu jsou široká – počínaje filmem Hvězdná brána z roku 1994, který celý fenomén odstartoval, přes populární seriál Hvězdná brána (Stargate SG-1) až po nejčerstvější přírůstek Stargate Atlantis. Úplně stranou nezůstává ani animovaná série Stargate Infinity. Gatecon je proložen i několika pořady o Egyptu, tedy o tématu, které se Stargate úzce souvisí,“ vyjmenovávají na svých stránkách organizátoři akce.

Letošní setkání všech fanoušků Hvězdné brány trvá plných šest dní od podvečerních hodin pondělka 6. července až do dopoledne 12., kdy končí i celý Festival fantazie. Pro fanoušky okrouhlého antického zařízení s nespočtem ševronů po obvodu a celého jeho univerza jsou připraveny přednášky na mnohá různá témata od základních k zákulisním informacím o seriálech SG-1, SGA a SGU a několika filmech, které byly již natočeny. Dojde i na amatérský počin WeX a přednášky o mnoha zajímavých věcech z bohatého univerza Hvězdné brány. Namátkou lze vyjmenovat přednášky o adresách světů, goa’uldštině, Baalovi, technologiích a zbraních v seriálech či oblíbených hercích. Kromě formálnějšího programu jako přednášky a promítání těch nejzajímavějších dílů (Children of the Gods, The Daedalus Variations, Fifth Race, Nemesis, Small Victories, First Contact, The Lost Tribe, Redemption, Full Circle, Lost City, Vegas, Enemy at the Gate) se chystají i neformální soutěže, večírky a jiná blízká setkání s fanoušky stejného druhu.

„Gatecon existuje již od roku 2003 a od svého prvního ročníku několikanásobně vzrostl v délce i v návštěvnosti. Všechny jeho úspěchy byly zapříčiněny zejména vaší účastí, zájmem a podporou. Těšíme se, že i na největším českém Stargate conu této sezóny se všichni sejdeme a odneseme si z něj mnoho skvělých společných zážitků,“ uzavírají organizátoři na stránkách gatecon.sg1.cz , kde se dají najít i podrobnější informace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Chotěboře je to jenom jeden krok skrz bránu