Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Do Česka přijede poprvé jamajská skupina Third World

Martin Peška

Martin Peška

1. 7. 2009

Skupina Third World, kterou v roce 1973 založili Stephen “Cat” Coore a Michael “Ibo” Cooper zavítá 4. srpna poprvé do naší vlasti. Místem jejich vystoupení se má stát pražský Lucerna Music Bar.

Svůj první společný koncert oba zakladatelé společně se svými společníky zažili, tehdy jako absolventi Kingston´s Royal School of Music, přesně v Den Jamajské nezávislosti v roce 1973. O

rok později se jim už podařilo prorazit i v Londýně, kde vydali svůj vůbec první singl s názvem Railroad Track, který možná zazní i v pražském hudebním klubu, a v roce 1975 už doprovázeli Boba Marleyho na jeho britském turné.

Za jejich průnik do mainstreamu bývá považováno až vydání třetího oficiálního alba Journey to Addis. Na něm se poprvé odchýlila od čistého roots reggae a na desce se objevila jejich slavná předělávka R&B hitu Now That We Found Love.

„Third World jsou poslední kapela z pomyslné svaté trojice gigantů, máme na mysli The Wailers a Inner Circle, která ještě v Čechách nikdy nevystoupila,“ řekl pro Topzine.cz za pořadatele Lukáš Kolíbal a dodal: „Čtvrtého srpna to bude premiéra, na kterou už léta čekáme.“

Vstupenky na koncert, který má začít 4. srpna od 21 hodin, jsou již v předprodeji za 450 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Česka přijede poprvé jamajská skupina Third World