Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Do Brna levně nakoupit a z Prahy díky městské knihovně do Japonska

Redakce

Redakce

9. 1. 2011

Venku mrzne a je tedy ideální čas na podvečery ve společnosti kultury. Tentokrát vás pozveme do socialistické minulosti za zamyšlením, do exotického Japonska za poznáním a do Brna na nákupy. Společným jmenovatelem všech našich pozvánek však zůstává zábava. Vyberte si z naší nabídky na příští týden a ať vyrazíte kamkoli, hezky se bavte.

FOTO: Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1, Zdroj: wikimedia.org

Socialismus je název filmu, který připravila FAMU na pondělí 13.12. v rámci své již tradiční filmové projekce v Městské Knihovně Praha. Tentokrát vás autor Jean-Luc Godard, infant terrible světové kinematografie, přinutí bilancovat nad tím, odkud vzešly a kam dospěly ideály Volnost – Rovnost – Bratrství. Snímek je plný kritické sebereflexe, nečekaných spojení i umělecké kreativity a vtipu. Vstupné je 70kč ( pro studenty FAMU a čtenáře MKP zdarma )

Svět z blízka

Když se řekne Japonsko, každý z nás má určitou představu o této zemi a lidech, kteří zde žijí. Mnohdy jsou však naše informace zkreslené či pro mnohé zůstává Japonsko záhadnou zemí obestřenou exotickými tradicemi. Proto si nenechte ujít přednášku v klubovně Ústřední knihovny Prahy 1, Japonsko očima mladých cestovatelů. Dozvíte se více o kulturních tradicích, životním stylu v historii a současnosti, také o jazyku a mnohém dalším. V úterý 14.12. v 18:00

Brněnské nakladatelství Druhé město srdečně zve všechny na Knižní happening. Pod tímto názvem se skrývá likvidace skladu, při níž budete mít možnost získat krásné knihy za zlomek jejich ceny. Současně bude tato akce i vánočním večírkem nakladatelství, na nějž jsou zváni všichni milovníci literatury.  Nenechte si tedy ujít jedinečnou příležitost nakoupit zajímavé tituly pod stromeček či najít tu vaši oblíbenou knihu za symbolickou cenu. Přijďte ve čtvrtek 16.12. v 17hod do pasáže kavárny Alfa, Poštovská 6, Brno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Brna levně nakoupit a z Prahy díky městské knihovně do Japonska