Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Do Berlína za úspěchy české autorky Magdaleny Platzové, anebo v Praze za německou kulturou?

Redakce

Redakce

16. 1. 2011

V nadcházejícím lednovém týdnu vás pozveme kromě Prahy i do Berlína, kde slaví svůj velký úspěch česká autorka Magdalena Platzová. S německým tématem se můžete setkat i v Pražském literárním domě, kde se dozvíte něco o literatuře a kultuře českých Němců za okupace. V pražské knihovně se zase můžete naučit číst lidem z tváře.

FOTO: Berlínský Dóm

Berlínský Dóm, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Počet českých románů vycházejících v německém překladu je velmi malý, o to větší je úspěch české autorky Magdaleny Platzové, která oslovila srdce německých čtenářů kritikou velmi chváleným románem Aaronův skok. Společně s německou překladatelkou Kathrin Jankovou jej Magdalena Platzová představí v pondělí 17. ledna v Berlíně. Čtení s následnou diskuzí pořádá České centrum Berlín spolu s knihkupectvím Bucherhilde Buchhandlung. Pokud máte cestu do Berlína, nenechte si tento večer ujít. Čtení se bude konat od 20 hodin na adrese Knihkupectví Buchergilde Buchhandlung, náměstí Wittenbergplatz, Kleistrade 19 – 21.

Po lekci němčiny na hodinu o čtení z obličeje

Pražský literární dům autorů německého jazyka připravil na začátek roku 2011 speciální cyklus diskuzních večerů o literatuře a kultuře našich Němců za doby okupace s názvem Literatura pod hákovým křížem. První z třídílného cyklu večerů se bude konat v úterý 18. ledna od 18 hodin v Pražském literárním domě, Ječná 11, Praha 2.
Cyklus zahájí Prof. H. D. Zimmermann (TU Berlín ) s přednáškou Vlastenecká literatura českých Němců, dále se představí Dr. Peter Becher a Volker Mohn. Pořady se konají v němčině se simultánním tlumočením do češtiny.

V malém sále Ústřední knihovny Praha se bude ve čtvrtek 20. ledna od 19 hodin konat pokračování přednášek na téma Jak se vypořádat se vztahy a nenechat se srazit na kolena. Tentokrát se dozvíte, co lze vyčíst z obličeje o vlastnostech a budoucnosti člověka a zda může pomoci astrologie nebo numerologie. Přijďte se něco přiučit na přednášku Umíte číst obličeje? II.část.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Berlína za úspěchy české autorky Magdaleny Platzové, anebo v Praze za německou kulturou?