×
TOPZINE.cz

Dny práce odstartovaly, práci teď najdete online

V pondělí 4. října začal první virtuální veletrh práce a vzdělání v České republice. Zájemci o práci se na internetu setkají se zástupci firem a potenciálními zaměstnavateli. Do projektu se přihlásilo více než 44 společností, které budou prostřednictvím svých zástupců, webinářů, chatů, videokonferencí a databází CV propagovat a nabírat nové posily do svých týmů. Pilotní projekt běží na zvláštním webu Dny práce a skončí v neděli 10. října.

Logo Eures, Zdroj: atelier-europa.de

Největší výhodou online prostředí je rychlost a bezprostřednost, se kterou mohou jak uchazeči, tak firmy mezi sebou komunikovat. Návštěvníci budou mít k dispozici personálem obsazenou recepci u stánků vystavovatelů, knihovnu, místnost s projekcí videoprezentací zaměstnavatele, přehledný prostor s názvem Práce a kariéra u nás a další produkty.

Vystavovatelé návštěvníky vítají v pavilonech Česká republika, Slovenská republika, Vzdělání a EURES – Práce v Evropě. Ve stánku EURES si návštěvníci mohou stahovat dokumenty o práci v zahraničí nebo se poradit přímo s odborníky EURES. Připravené jsou také užitečné rady a tipy ke startu kariéry a výpisy volných pracovních míst.

Online veletrhy bodovaly na i Západě

Akci pořádá agentura Monster.cz, která je průkopníkem na online trhu práce v České a Slovenské republice. Hlavním partnerem veletrhu je EURES. Projekt se už osvědčil v Itálii, Francii, Velké Británii a Belgii.

EURES (European Employment Services) je celoevropská síť poradenských kanceláří, na které se mohou obrátit zaměstnanci i zaměstnavatelé působící v členských státech EU/EHP. Zdarma mohou využít služeb poradců. Služba se stará především o aktuální nabídku volných pracovních míst a spravuje databázi životopisů uchazečů o zaměstnání. Podílí se i na výběrových řízeních, poskytuje informace o životních a pracovních podmínkách či o legislativě daných zemí.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..