Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dny evropského filmu 2011 začnou německým snímkem 3. Vykašlete se na Hollywood!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

14. 4. 2011

Již 18. ročník Dnů evropského filmu začíná dnes 14. dubna. Z Prahy se poté přenese do Brna a představí divákům současnou i starší evropskou filmovou tvorbu. Ideální pro všechny, které už unavuje hollywoodské pozlátko!

Zakončovacím snímkem festivalu bude Czech Made Man, Zdroj: distributor filmu

Zahajovacím snímkem letošního ročníku Dnů evropského filmu je německý 3 od režiséra Toma Tykwera. Slavnostní projekce v pražském kině Světozor se zúčastní i rakouská herečka Sophie Rois, která si ve snímku zahrála jednu z hlavních rolí, novinářku Hannu. Zakončovacím filmem pak bude tuzemský počin Czech Made Man v hlavní roli s Janem Budařem. Kdo bude mít zájem, může si na speciální předpremiéře promluvit s režisérem Tomášem Řehořkem, který do pražské Lucerny sám zavítá.

Festival se bude skládat z pěti sekcí. Jedna, především dokumentární, bude pojednávat o dobrovolnictví, další se bude tradičně věnovat české tvorbě, sekci LUX Prize pořádá Evropský parlament a Best Of opět zmapuje to nejlepší z jednotlivých národních filmografií poslední doby. Poslední sekce Film&Music se bude věnovat evropským filmům, které pracují s tématem hudby.

Festival probíhá v pražských kinech Světozor a Lucerna od 14. do 21. dubna. Následně se přesune do Brna do kina Bakala, v němž se bude promítat už jen část snímků od 22. do 28. dubna. Ozvěny festivalu budou putovat v posledních dnech tohoto měsíce do Uherského Hradiště, Boskovic, Olomouce, Jablonce nad Nisou a Veselého na Moravě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dny evropského filmu 2011 začnou německým snímkem 3. Vykašlete se na Hollywood!