Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dlouhé vlasy: Skvělé účesy a tipy pro vás!

Lucie Vrožinová

Lucie Vrožinová

2. 5. 2010

Pokud vás příroda obdařila dlouhými vlasy, tak je určitě neschovávejte před světem a buďte na ně pyšné! I když se módní trendy čas od času mění, dlouhé vlasy jsou a budou vždy in!

Nevíte, co se svými vlasy udělat?

V první řadě nezapomeňte, že i ten nejhezčí účes vypadá špatně na nezdravých, mastných nebo zničených vlasech. Vlasová kosmetika se vyrábí proto, abychom ji využívali. Slunce, moře, voda, zima, mráz – to všechno jsou faktory, které napomáhají lámání a poškození vašich vlasů, a proto je potřeba kštici dostatečně chránit. Kromě šamponu jí dopřejte i balzám, kúru nebo výživný zábal.

Když už chcete nebo musíte vlasy barvit, tak nezapomínejte, že vždy tón v tónu. Raději je ztmavte, než zesvětlete. Rovné dlouhé vlasy modelujte barevnými pramínky v přírodních odstínech. Kudrnaté a vlnité vlasy modelujte pomocí světla – s tím vám pomůžou barvy s vysokým barevným leskem.

Někdy stačí i malá změna

Je-li na vás radikální změna příliš, tak zkuste například ofinu nebo si natočte pár pramenů. Vlasy také můžete vysoko vyčesat a nechat je, ať se vlní dolů ke krku. Nezapomínejte použít nějaké vlasové ozdoby jako šátek, spony, květy, korálky atd., aby účes vypadal zajímavěji.

Jestliže máte přirozeně husté kadeře, není potřeba používat žehličku. Způsobíte si tak více škody než krásy. Raději využijte stylingový gel či tužidlo s nějakým zajímavým efektem.

Základem jsou zdravé vlasy

Aby byly vaše dlouhé vlasy krásné, musí být především zdravé. To je základní podmínka. Není nutno připomínat, že roztřepené konečky jsou jejich úhlavním nepřítelem a právě s nimi bývá nejtěžší boj.

Velký problém nám často dělají mastící se vlasy. Kvůli tomu si je většina z nás myje denně, což nás za prvé nebaví a za druhé to našim vlasům příliš neprospívá. Maštění je způsobeno nadměrnou činností mazových žláz pokožky hlavy. Nadměrná produkce mazu může být zaviněna hormony, smogem, dráždivým šamponem, častým saháním do vlasů apod.

Zdravé a zářivé dlouhé vlasy nikdy nevyjdou z módy. Pro krásný lesk a pevnost stačí využívat komplexní vlasovou péči, která prameny vyživuje zevnitř i zvenčí, a vlasy zbytečně nezatěžovat. Dlouhé vlasy se snadno upravují. Stačí je svázat do jednoduchého culíku, natočit na natáčky nebo přidat zajímavé doplňky a můžete vyrazit do ulic!

 

Účesy

Jste majitelkou bohaté kudrnaté hřívy? Ačkoli ne vždy jsou prstýnky ve vlasech brány jako výhra, s vhodně zvoleným melírem budete vypadat naprosto úchvatně!

Jeden copánek podél hlavy po straně

Umyjte si vlasy, naneste tužidlo či přípravky, na které jste zvyklá, a vlasy vyfénujte. Vlasy mohou být rovné či vyfoukané do vln, obojí je možné. Oddělte část vlasů u levého ucha a začněte splétat. Postupujte stejně jako při pletení francouzského copu – do každé smyčky přidávejte další pramínky vlasů. Takto splétejte copánek zhruba k pravému uchu a zbytek dopleťte jako obyčejný copánek.

 

Hladký sportovně elegantní culík

Základem je vyčesat vlasy do výšky a culík vázat na vrcholku hlavy. S ofinou či bez, v obou případech bude výsledek působit elegantnějším dojmem. Ten je možné ještě podtrhnout volbou společenské ozdobné spony či gumičky.

Culík je ta nejjednodušší cesta, jak upravit delší vlasy. Kdo by jej neznal. Stačí obyčejná gumička nebo sponka, vlasy se svážou na temeni a je hotovo. Je velmi praktický hlavně na sportování.

Společenský netradiční culík s copánky

Pokud chcete něco extra a můžete věnovat účesu více času, zvolte culíky kombinované s copánky či vázané na více místech. K vytvoření těchto účesů není potřeba ani zvláštní talent. A pokud neradi vlasy splétáte, místo klasického copánku lze pramínek jen zkroutit a upevnit do culíku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dlouhé vlasy: Skvělé účesy a tipy pro vás!