Menu
TOPZINE.cz
Hudba

DJ Schwa vydal novou kompilaci. Sdružuje špičky současné elektroniky

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

15. 7. 2013

DJ Schwa představuje svou novou letní kompilaci, plnou rozmanité melodické elektroniky, s názvem Lay It Down, kterou mají na svědomí přední domácí, ale i zahraniční producenti. Samotné vydání doprovázela také release party minulý pátek.

party

Na nové kompilaci uznávaného Dj Schwa se potkala řada zajímavých jmen současné elektronické hudby. Zdroj: sxc.hu

Český producent a DJ Schwa tvoří polovinu světově uznávaného projektu Shades of Grey, a také díky tomu vystupuje po celém světě od Prahy přes Austrálii až po New York. Releasy jeho vydavatelství Beef Records, na kterém vyjde také nová kompilace, jsou pravidelně podporovány hvězdami elektronické hudby jako Laurentem Garnierem či Miguelem Migsem.

Projekt, který zabral více než rok práce, se může pyšnit pečlivým výběrem skladeb, jež pokrývají to nejzajímavější v tomto hudebním proudu. Díky tomu zde posluchači naleznou tvorbu od producentů, jako jsou například The Timewriter, Shades Of Gray, Matthias Vogt, Herb Lf, Jon Kennedy či britský Maddslinky, známý také jako Zed Bias.

Nové CD tedy posluchačům nabízí 18 skladeb, přičemž 15 z nich vydaných exkluzivně na Beef Records v podobě mixované kompilace, která v pohodových rytmech downtempa, chill-outu či pomalého deep housu dokáže skvěle navodit tu pravou, ničím nerušenou letní atmosféru. Ukázkový track je na internetu ke stažení zdarma.

Novou kompilaci doprovází release party

Samotné vydání nové kompilace doprovázel také křest CD v podobě release party v pátek 12. července v klubu Chapeau Rouge. Návštěvníci zde mohli slyšet a vidět nejen DJe Schwa, který se ujal gramofonů, ale i kmotry této kompilace, jimiž jsou Roman Rai, který má na CD svou skladbu Soul Science, dále pak Lumiere a Alex Neivel.

Česko-australský projekt Shades of Grey, jehož je DJ Schwa členem a který má také své místo v kompilaci, se dostal do povědomí posluchačů elektronické hudby se svým albem Soul Machine, jež se umístilo mezi 50 nejlepších elektronických alb v prestižním britském časopise DJ Mag.

The YouTube ID of nlsmhlSJ6AM& is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DJ Schwa vydal novou kompilaci. Sdružuje špičky současné elektroniky